Alergie - Instrukcja.pl

Alergie

Jak zminimalizować alergię na sierść kotów?
Odsłon:  2066  Data dodania:  2008-12-09 00:49:16 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?
Tagi:

Opis:

Alergia na kocią sierść jest utrapieniem i zmorą wielu wielbicieli kotów. Często chcemy mieć kota w domu, jednak uciążliwe dolegliwości alergenne takie jak kichanie, katar czy łzawienie oczu nie są do zniesienia przez dłuższy okres czasu. Kocie alergeny są bardzo małe, łatwo przedostają się powietrzem do naszych nosów i oczu jak również są bardzo silne. Kocie alergeny utrzymują się często w mieszkaniu nawet przez parę lat. Jeśli decydujemy się na pozostawienie kota w domu należy przestrzegać paru rad, aby zmniejszyć uciążliwe dolegliwości nękającej nas alergii.
Nie wpuszczamy kota do sypialni. Może to być trudne bo kotki najchętniej wchodzą tam gdzie im na ogół nie wolno, jednak nie możemy dopuścić aby kocie alergeny były w naszym łóżku. Te parę godzin snu bez alergenów pomoże nam przetrwać resztą dnia na zabawach z kotem.
krok 2

Biorąc pod uwagę fakt, że z pewnością nie uda się nam powstrzymać koteczka przed paroma wizytami na naszym łóżku należy prać całą pościel minimum co dwa tygodnie w temperaturze 40oC. Warto zakupić pościel przeznaczoną specjalnie dla alergików, którą można prać w temperaturze 60oC (np. Hollofil Allerban).
krok 3

Zawsze należy umyć dokładnie ręce po każdej zabawie z kotem. Odzwyczaj się od dotykania rękoma twarzy oraz - tym bardziej oczu.

Jak najczęściej należy myć kota. Nie musi to być prysznic czy pranie. Wystarczy przetrzeć jego futerko wilgotną gąbeczką oraz raz dziennie przeczesać specjalnym kocim grzebykiem.
krok 5

Zakup środek, który redukuje przyczyny alergii. Są one często dostępne w lepszych sklepach zoologicznych oraz w sklepach internetowych. Środek ten rozpyl na futerku kocim, dywanach, meblach i firankach. (Szczerze powiedziawszy to najlepiej abyśmy się pozbyli dywanów, wykładzin, zasłon i wszelkich innych materiałów, które mogą gromadzić w sobie kocie alergeny).
krok 6

Sprzątaj, myj, odkurzaj, wietrz pomieszczenia tak często jak to tylko możliwe. Jeśli istnieje taka możliwość spraw sobie dobry odkurzacz.
krok 7

Koniecznie kup filtry do powietrza, które zainstaluj w każdym pomieszczeniu.
Przemyśl kurację odczulającą. Co prawda zazwyczaj ona nie pomaga jednak czasami zdarza się że przynosi pozytywne efekty. Zasięgnij opinii u lekarza alergologa.
Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od lidialudkiewicz

Alergie

Od: lidialudkiewicz
Liczba wyświetleń: 2066

Co zrobić ze starymi meblami?

Od: lidialudkiewicz
Liczba wyświetleń: 10902

pomysłowa bombka

Od: lidialudkiewicz
Liczba wyświetleń: 6165

PIELĘGNACJA TWARZY

Od: lidialudkiewicz
Liczba wyświetleń: 2674