Clatronic BBA 2605 - Instrukcja.pl

Clatronic BBA 2605

instrukcja obsługi – wybrane rozdziały

Podobne instrukcje

SigmaBC500

Od: Spider1sly
Liczba wyświetleń: 5862

AUTOMAT QUIGG DO PIECZENIA CHLEBA

Od: komar725
Liczba wyświetleń: 9423

AUTOMAT QUIGG DO PIECZENIA CHLEBA

Od: komar725
Liczba wyświetleń: 6542

Odsłon:  13751  Data dodania:  2009-06-16 14:25:54 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?
Tagi:Automat, do, pieczenia, chleba

Instrukcja jest odpowiedzią na zgłoszony problem

Kupiłam automat do chleba clatronik BBA 2784. Niestety nie ma instrukcji w języku polskim, proszę o pomoc
Jolanta Mól


Opis:

OBJAŚNIENIA DO PANELU OBSŁUGI

 

Wyświetlacz LED

NASTAWIENIE NORMALNE

Wskazanie to sygnalizuje gotowość do pracy. Odpowiada ono normalnemu programowi. Na wyświetlaczu pojawi się „1 3:00”. „1” oznacza wybrany program, „3:00” oznacza czas jego trwania. Pozycje dwóch strzałek informują o wybranym stopniu zbrązowienia i wadze.

Nastawienie podstawowe po włączeniu jest:

„Wyższa waga” i „średni stopień zbrązowienia”. Podczas pracy na wyświetlaczu odczytać można biegnący wstecz czas.

 

Przycisk START/STOP

Przycisk ten służy do uruchamiania i kończenia programu. Po naciśnięciu przycisku START/STOP zaczną mrugać punkty między wskaźnikami czasu. Za pomocą tego przycisku można w każdym momencie przerwać program. Przycisk należy trzymać tak długo, aż słyszalny będzie sygnał. Na wyświetlaczu pojawi się pozycja wyjściowa podanego powyżej programu podstawowego. Jeżeli chcecie Państwo skorzystać z innego programu, należy go wybrać za pomocą przycisku WYBORU.

 

Przycisk NASTAWIENIA CZASU

Następujące programy mogą być uruchamiane z opóźnieniem czasowym: normalny, chleb biały, chleb słodki, ciasto, konfitury, ciastka, sandwicz i pieczenie. Program SZYBKI i BARDZO SZYBKI nie mogą być uruchomione z opóźnieniem czasowym. Do podanego automatycznie dla każdego programu czasu i ewentualnie 1 godziny czasu utrzymania ciepłą (po zakończeniu pieczenia), należy dodać godziny i minuty, po których nastąpić powinno przyrządzenie. Maksymalne opóźnienie czasowe wynosi 13 godzin.

 

Przykład: Jest godzina 20:30. Państwa chleb ma być gotowy rano o godzinie 7:00j, a więc za 10 godzin i 30 minut. Należy w tym celu naciskać przycisk NASTAWIENIA CZASU do 10:30, gdyż chodzi o rozpiętość czasu rzędu 10 godzin i 30 minut między „teraz” (20:30) i czasem przygotowania. W przypadku pieczenia z opóźnieniem czasowym nie należy stosować żadnych dodatków wiążących, jak mleko, jajka, owoce, jogurt, cebula, itp.!

 

Przycisk ZABARWIANIA

Za pomocą tego przycisku ustawić można żądany stopień zbrązowienia: JASNY – ŚREDNI – CIEMNY.

 

Przycisk ILOŚCI CIASTA

Przycisk ten służy do nastawienia poziomów wagi w różnych programach:

POZIOM I = mniejsza waga chleba do 750g

POZIOM II = większa waga chleba do 1000g

 

 

 

Przycisk WYBORU

Przyciskiem MENU wywoływane są poszczególne programy, które opisane są szczegółowo w części „Programy automatu do pieczenia chleba”. Programy te stosuje się dla następujących sposobów przygotowania:

NORMALNY dla chleba białego i mieszanego. Stosuje się go najczęściej CHLEB BIAŁY do przygotowania szczególnie pulchnego białego chleba RAZOWY dla chlebów razowych SZYBKO do szybkiego przyrządzania chleba białego i mieszanego CHLEB SŁODKI do przyrządzania słodkiego ciasta drożdżowego BARDZO SZYBKO I do ugniatania i pieczenia chleba o wadze do  750 g BARDZO SZYBKO II do ugniatania i pieczenia chleba o wadze do 1000 g CIASTO do przygotowania ciasta MARMOLADA do gotowania marmolady i konfitur WYPIEKI do wypieków z proszkiem do pieczenia SANDWICZ do przyrządzania pulchnego chleba sandwiczowego PIECZENIE do dopiekania chleba i innych wypieków

 

 

FUNKCJE AUTOMATU DO PIECZENIA CHLEBA

 

Funkcja brzęczyka

Brzęczyk brzmi:

-         przy naciskaniu każdego przycisku programowania

-         podczas drugiego ugniatania w programach: NORMALNY, PEŁNOZIARNISTY, SZYBKI, BARDZO SZYBKI, WYPIEKI I SANDWICZ, w celu poinformowania, że można teraz dodać ziarna, owoce, orzechy i inne składniki

-         przy osiągnięciu końca programu

 

Podczas fazy utrzymywania ciepła po zakończeniu pieczenia brzęczyk słyszalny jest wielokrotnie.

 

Funkcja powtarzania

W przypadku wyłączenia prądu automat wystartowany musi zostać ponownie. Można to wykonać, jeżeli ciasto w trakcie przerwania programu znajdowało się w formie ugniatania. Jeżeli chleb zaczął się już piec, należy zacząć od początku!

 

Funkcja bezpieczeństwa

Jeżeli temperatura w urządzeniu dla nowo wybranego programu pozostała po poprzednim jest jeszcze za wysoka (ponad 40 stopni C), przy ponownym starcie na wyświetlaczu pojawi się H:HH i  zabrzmi sygnał. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, należy trzymać przycisk STOP/START tak długo, aż wskazanie H:HH zgaśnie i na wyświetlaczu pojawi się nastawienie podstawowe. Następnie wyjąć należy pojemnik i odczekać do wychłodzenia urządzenia.

 

Program PIECZENIE wystartować można natychmiast, również gdy urządzenie jest jeszcze gorące.

 

 

 

PRZEBIEG PROGRAMU AUTOMATU DO PIECZENIA CHLEBA

 

Wkładanie formy do pieczenia

Pokrytą warstwą przeciw przywieraniu formę do pieczenia wprowadzić należy trzymając ją lekko na lewo (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), tak żeby ją wsunąć dokładnie na środek cokołu w komorze do pieczenia. Następnie formę do pieczenia dokręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W celu wyjęcia formy z komory do pieczenia postępujemy w odwrotnej kolejności.

 

Dodawanie składników

Należy zwrócić uwagę, żeby składniki nakładane były na formę do pieczenia w kolejności podanej w przepisie.

 

Wybór programu

Przyciskiem WYBORU wybrać należy żądany program. W zależności od programu wybrać należy odpowiedni stopień zbrązowienia. Za pomocą przycisku NASTAWIENIA CZASU opóźnić można start programu. Nacisnąć przycisk START/STOP.

 

Przygotowanie ciasta

Po ostatnim ugniataniu ciasta automat uzyskuje optymalną temperaturę do wzrostu ciast.

 

Pieczenie

Automat reguluje temperaturę pieczenia automatycznie. Jeżeli po zakończeniu programu pieczenia chleb jest zbyt jasny, można go dopiec w programie PIECZENIE. Najpierw przyciskamy przycisk START/STOP, następnie wywołujemy program PIECZENIE i startujemy go. W momencie osiągnięcia wymaganego zbrązowienia przerywamy program.

 

Utrzymywanie ciepła

Po zakończeniu procesu pieczenia zabrzmi kilkakrotnie sygnał w celu poinformowania, że chleb lub potrawy mogą być już wyjęte. Równocześnie zaczyna się faza utrzymywania ciepła, która trwa 1 godzinę.

 

Koniec przebiegu programu

Po zakończeniu przebiegu programu należy wyjąć formę do pieczenia za pomocą ściereczki lub rękawic ochronnych, odwrócić ją i o ile chleb nie spadnie zaraz na ruszt, poruszać od spodu napędem do ugniatania, aż chleb wypadnie. Jeżeli hak do ugniatania pozostanie w chlebie, należy wziąć do ręki dostarczony z urządzeniem haczyk do usuwania haków do ugniatania, wprowadzić go od spodu ciepłego jeszcze chleba do półokrągłego otworu w haku do ugniatania i przechylić go. Przy dolnym brzegu haka do ugniatania, najlepiej w miejscu, gdzie znajduje się skrzydełko haka do ugniatania. Można   tam teraz naciąć lekko chleb i wyjąć następnie hak.

Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od Hjerzy

Clatronic BBA 2605

Od: Hjerzy
Liczba wyświetleń: 13751