Endomondo - jak zacząć treningi z aplikacją? - Instrukcja.pl

Endomondo - jak zacząć treningi z aplikacją?

Endomondo - jak zacząć treningi z aplikacją?

Podobne instrukcje


Odsłon:  4461  Data dodania:  2015-07-20 16:00:25 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?

Opis:

Pobierz aplikację
Pierwsze, co trzeba zrobić to pobrać  aplikację Endomondo ze sklepu właściwego dla swojej platformy:
- iPhone - AppStore (wsparcie od iPhone'a 4 i iOS7 wzwyż)
- Android - Google Play (wsparcie od Androida 2.2+, ale dla najnowszych wersji wymagany co najmniej Android 4.0)
- BlackBerry 10 - BlackBerry World
-Windows Phone 8 - Marketplace

Zarejestruj się
Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji trzeba się zarejestrować i zalogować. Jeśli nie mamy jeszcze konta, to możemy utworzyć nowe, używając swojego adresu email, albo użyć do rejestracji i logowania konta na Facebooku, lub Google+ (rejestracja i logowanie z użyciem konta Google+ jest dostępna tylko na urządzeniach z systemem Android, albo na stronie endomondo.com). Niezależnie od tego, którą opcję rejestracji i logowania wybierzemy, należy pamiętać, by używać tych samych danych logowania w aplikacji i na stronie, aby dane naszych treningów się synchronizowały prawidłowo.

Zapisz swój pierwszy trening
Gdy już się zarejestrowałeś i zalogowałeś, jako pierwszy pojawi się ekran treningu. (jego podgląd możesz zobaczyć tutaj)Na tym ekranie można dokonać różnych zmian:
- zmiana wyświetlanych danych: dotknij któregokolwiek z wyświetlanych pól (oznaczonych numerami (1-4) na powyższym podglądzie), aby zmienić rodzaj wyświetlanych informacji.
- zmiana dyscypliny: dotknij nazwy dyscypliny sportowej (oznaczonej liczbą (5) na podglądzie), aby zmienić uprawianą dyscyplinę sportową.
- zmień typ treningu: dotknij pola "Trening" (cyfra (6) na podglądzie), aby zmienic typ treningu, np. trening interwałowy, próba pobicia rekordu znajomego, itd.
- zobacz mapę: dotknij strzałkę (numer (7) na podglądzie), aby zobaczyć mapę z zaznaczoną aktualną lokalizacją.
Gdy już wybrałeś wszystkie interesujące Cię opcje, dotknij dużego zielonego przycisku "Play", aby rozpocząć trening, albo dotknij liczby w czarnym kółku, by rozpocząć odliczanie do rozpoczęcia treningu.

Ekran zawartości społecznościowej
Po zakończeniu treningu, po dotknięciu czerwonego przycisku "Stop", pokazuje się ekran zawartości społecznościowej. Ten ekran pozwala na dodanie zdjęć zrobionych w trakcie treningu, oznaczenie swoich znajomych z Endomondo w treningu, albo dodanie komentarza/notatki do treningu. Można też wybrać, czy podzielić się odbytym treningiem na Facebooku (najnowsze wersje aplikacji mają opcję automatycznej publikacji treningów i jest ona domyślnie zaznaczona). Podgląd ekranu społecznościowego można zobaczyć tutaj.
Aplikacja automatycznie zasugeruje znajomych z Endomondo, jeśli zarejestrowali swój trening na tej samej trasie i w tym samym czasie, co Ty. Znajomi, których ostatnio oznaczałeś również zostaną zasugerowani. Będzie to wyglądało mniej więcej tak, jak na tym zrzucie ekranu.
Ekran zawartości społecznościowej jest dostępny dla użytkowników Androida używających aplikacji Endomondo w wersji nowszej niż 8.8.0, użytkowników iPhone'a używających wersji 8.3.0 lub nowszej oraz użytkowników BlackBerry 10 z aplikacją Endomondo w wersji wyższej niż 1.0.4.
Ekran zawartości społecznościowej jest dostępny również w późniejszym czasie, w razie gdybyś chciał dodać kolejne zdjęcia, oznaczyć więcej znajomych, lub poprawić, albo rozszerzyć komentarz.
- na iPhonie znajdziesz go wchodząc w Historia >  następnie klikając na interesującym Cię treningu i klikając na ikonie ze strzałką wychodzącą w górę z kwadratu.
- na Androidzie i BlackBerry 10 znajdziesz go wchodząc w Historia > następnie klikając na interesującym Cię treningu i klikając na ikonie "+" na górze ekranu ze szczegółami treningu.

Pozostawienie ekranu włączonego w trakcie rejestrowania
Wyłączenie wygaszania ekranu zależy od modelu telefonu, jakiego używasz. Większość urządzeń po chwili przyciemni, a potem całkowicie wyłączy ekran, ale praktycznie wszystkie z nich mają możliwość edycji ustawień ekranu i wybrania czasu wyłączenia ekranu.
- Android - wejdź w ustawienia, wybierz opcję "Ekran" (lub podobnie nazwaną), poszukaj opcji dotyczącej podświetlenia/wyłączenia ekranu.
- iPhone - aplikacja Endomondo dla iPhone'a pozostawi ekran włączony do momentu, aż naciśniesz przycisk On/Off na górze urządzenia, to spowoduje wyłączenie ekranu w celu oszczędzania baterii.
- BlackBerry 4.3-7.0 - nazwy kolejnych opcji mogą się różnić w zależności od modelu telefonu, ale powinny być podobne do następujących: Opcje > Wyświetlanie > Ekran > Wyłączenie podświetlenia - wybieramy pożądany czas, po którym ekran się wyłączy.
- Windows Phone - tylko na niektórych urządzeniach z systemem Windows Phone jest możliwe ustawianie czasu wyłączenia ekranu. Opcję tę można znaleźć wchodząc w Ustawienia > Blokowanie ekranu i Tapeta (o ile jest dostępna taka opcja) i wybranie pożądanego czasu wygaszenia ekranu.
Miej na uwadze, że jeśli ekran pozostanie włączony przez cały czas, to bateria zużyje się bardzo szybko.
W przypadku większości telefonów można nacisnąć przycisk On/Off po uruchomieniu aplikacji Endomondo. Ekran zostanie wówczas wyłączony, a Endomondo nadal będzie rejestrowało nasz trening. Pozwala to na oszczędzanie baterii podczas śledzenia aktywności.

Ręczne dodanie treningu
Jeśli uprawiasz taki sport, jak pływanie, gdzie nie ma możliwości zabrać ze sobą telefonu, albo podnoszenie ciężarów, gdzie po prostu nie ma sensu stosowanie śledzenia GPS, możesz dodawać swoje treningi ręcznie.
Poprzez stronę
Aby dodać trening ręcznie na stronie, kliknij na przycisku "Dodaj trening" na pasku menu na górze strony. Pokaże się wtedy pięć opcji, z których trzy pierwsze dotyczą Twojego przypadku.
- Nowy trening bez trasy - użyj tej opcji, jeśli trening nie posiada trasy, np. ćwiczyłeś w hali sportowej, albo po prostu nie chcesz się bawić w wyznaczanie trasy dla swojego treningu.
- Wybierz trasę nowego treningu - skorzystaj z tej opcji, jeśli chcesz wybrać istniejącą trasę dla swojego treningu.
- Wyznacz trasę nowego treningu - skorzystaj z tej opcji, jeśli chcesz wyznaczyć na mapie trasę treningu.
W aplikacji
Aby dodać trasę ręcznie, musisz wejść w Historia. Na Phonie zobaczysz zielony przycisk na górze listy opisany "Wprowadź nowy trening". Na urządzeniach z Androidem w prawym dolnym narożniku znajdziesz zielony okrągły przycisk "+". Kliknięcie przycisku przywoła ekran, na którym będziesz mógł wybrać dyscyplinę, czas rozpoczęcia treningu oraz jego trwania, a także wprowadzić pokonany dystans.
Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (1)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


  • tobiaszK, 2015-11-29 23:31:41

    Ta instrukcja nie jest pełna, tutaj jest i ma wszystko http://f6292.ulinks.net