Jak sadzić rośliny wodne - Instrukcja.pl

Jak sadzić rośliny wodne

Jak sadzić rośliny w stawie, aby było z nimi potem jak najmniej kłopotu

Podobne instrukcje

Budujemy staw kąpielowy cz 2

Od: jacek
Liczba wyświetleń: 3770

Jak sadzić rośliny cebulowe

Od: migotka69
Liczba wyświetleń: 4518

Wodne ogrzewanie podłogowe - instrukcja

Od:
Liczba wyświetleń: 11531

Odsłon:  4182  Data dodania:  2009-03-28 16:28:14 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?
Tagi:sadzenie, Rośliny, wodne

Opis:

W stawach, które nie są wybetonowane lub wyłożone folią, rośliny można sadzić bezpośrednio w ziemi, na dnie zbiornika. Trzeba wtedy pilnować, aby gatunki ekspansywne nie zagłuszały tych delikatnych i słabiej rosnących.
W stawach, które są zamkniętymi, szczelnymi zbiornikami, rośliny muszą być sadzone w pojemnikach. W sklepach ogrodniczych można kupić ażurowe kosze różnej wielkości, przeznaczone specjalnie dla roślin wodnych. Uprawa w takich pojemnikach jest wygodna, bo pozwala na swobodne ich przestawianie, na wyjmowanie z wody i rozmnażanie roślin, a także przenoszenie wrażliwych egzemplarzy przed zimą do pomieszczeń. Kolejną zaletą takiej uprawy jest to, że gatunki ekspansywne, ograniczone ściankami kosza nie zagrażają innym roślinom. Przed napełnieniem kosza podłożem należy wyścielić jego wnętrze jutą (tkanina workowa). Dzięki temu podłoże nie będzie wymywane, a do korzeni będzie docierać świeża woda z rozpuszczonym w niej powietrzem.

Ponieważ rośliny wodne (gatunki i odmiany) mają różne wymagania siedliskowe i powinny rosnąć na różnych głębokościach, warto wykonać w stawie półki i na nich ustawiać kosze z roślinami. Kosz ze świeżo posadzoną rośliną umieszczamy blisko lustra wody i w miarę jej wzrostu przenosimy na coraz niższe półki.
Przed posadzeniem roślin przycinamy uszkodzone i najdłuższe korzenie, a gatunkom o liściach pływających na powierzchni – także największe liście, które mogłyby wyciagnąć z podłoża słabo zakorzenione rośliny.
Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od migotka69

Jak sadzić rośliny wodne

Od: migotka69
Liczba wyświetleń: 4182

Jak sadzić róże

Od: migotka69
Liczba wyświetleń: 15239

Jak sadzić pnącza

Od: migotka69
Liczba wyświetleń: 3546

Jak sadzić rośliny cebulowe

Od: migotka69
Liczba wyświetleń: 4518

Ekspres do kawy ZELMER Typ 13Z010

Od: migotka69
Liczba wyświetleń: 12985