Jak zdekodować informacje zawarte w numerze identyfikacyjnym (nadwozia lub ramy) pojazdu - Instrukcja.pl

Jak zdekodować informacje zawarte w numerze identyfikacyjnym (nadwozia lub ramy) pojazdu

VIN (Vehicle Identification Number)

70,70 kb
Liczba pobrań: 244
Otwórz plik
Pobierz plik

Podobne instrukcje


Odsłon:  14559  Data dodania:  2009-03-23 08:19:36 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?

Instrukcja jest odpowiedzią na zgłoszony problem

Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak mogę sprawdzić numer VIN? Czy tylko serwis?


Opis:

Co to jest VIN ?

VIN (Vehicle Identification Number) potocznie NUMER NADWOZIA jest złożonym zestawem znaków, który zostaje nadany pojazdowi przez producenta w celu jego identyfikacji. Istnieje norma ISO 3779 - 1983, która określa treść i budowę numeru identyfikacyjnego pojazdu, dzięki czemu może zostać stworzony jednolity dla całego świata system numerów identyfikacyjnych pojazdów samochodowych.

VIN składa się z trzech części:

WMI światowy symbol producenta- stanowi kod, który jest przydzielany producentowi w celu jego identyfikacji. Kod składa się z 3 znaków (liter lub cyfry), nadawanych przez odpowiedni urząd kraju w którym zlokalizowana jest siedziba producenta, w porozumieniu z międzynarodową organizacją ds. normalizacji ISO lub jej krajowym przedstawicielstwem.

VDS części opisującą pojazd - składającą się z sześciu znaków, dających ogólny opis i charakterystykę pojazdu. Znaki oraz ich kolejność i znaczenie określane są przez producenta. Nie używane przez producenta pozycje są wypełniane wybranymi przez niego znakami bez określonego znaczenia.

VIS części wyróżniającej pojazdy - ostatnie osiem znaków przy czym ostatnie cztery są cyframi. Jeżeli producent zamierza podać rok produkcji i/lub zakład produkcyjny, zaleca się, aby rok produkcji podawać na pierwszej a zakład na drugiej pozycji VIS-u. Przez "rok" rozumie się rok kalendarzowy, w którym wyprodukowano pojazd, lub rok modelowy pojazdu zgodnie z ustaleniem przyjętym przez producenta.

VIN jest konstrukcją alfanumeryczną, z wyjątkiem ostatnich czterech znaków. Dopuszcza się używanie następujących dużych liter łacińskich i cyfr arabskich:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 A B C D E F G H J K L M N P R S T U V W X Y Z

Zezwala się producentom na zamieszczanie znaków oddzielających części VIN-u, WIM, VIS o ile nie są w/w znakami lub takimi, które z w/w znakami można pomylić. Znaki oddzielające nie mogą jednak być używane w dokumentach. Zamieszczony na lub w pojeździe VIN powinien być przedstawiony w jednym lub dwóch wierszach bez miejsc pustych, przy czym ciągłość trzech poszczególnych członów VIN-u, WIM, VDS, VIS nie może być zakłócona. W dokumentach należy podawać VIN jednym ciągiem w jednej linijce.

Opis pojęcia i znaczenia VIN-u podano na podstawie normy ISO 3779 (1983).

źródło:
www.autobaza.pl

W poniższych linkach znajdziesz generatory !! Powinny pomóc !!

www.autobaza.pl
www.autocentrum.pl
www.cardetective.com
www.analogx.com


AutoVin® to profesjonalny program służący do rozszyfrowania numerów nadwozi samochodów osobowych Na stronce można pobrać demko lub zamówić płatna wersję.
www.sunrise-phu.com.pl

Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od

Brak instrukcji