Płytki cementowe – montaż na ścianach, pod prysznicem, na zewnątrz - Instrukcja.pl

Płytki cementowe – montaż na ścianach, pod prysznicem, na zewnątrz

Płytki cementowe – montaż na ścianach, pod prysznicem, na zewnątrz

0,00 GB
Liczba pobrań: 4
 Pobierz plik

Podobne instrukcje


Odsłon:  1309  Data dodania:  2016-11-18 11:05:52 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?

Opis:

Montaż naścienny

Dzięki swojemu bogatemu wzornictwu i kolorystyce kafelki idealnie wkomponują się w przestrzeń pomiędzyPlytki_cementowe_klienci_43blatem kuchennym a szafkami, czy też stanowić będą unikatową ścienną mozaikę.Chociaż na pierwszy rzut oka wydają się masywne – płytki cementowe nadają się do montażu naściennego. W przypadku tego typu projektów możliwe jest również kładzenie bezfugowe. Należy jednak pamiętać, że nie należy kłaść płytek w miejscach narażonych na działanie wilgoci. W przestrzeniach między płytkami pojawiać się mogą wykwity i zacieki.

Plytki_cementowe_klienci_18

Płytki cementowe na zewnątrz

Ogród, weranda czy taras mogą prezentować się rewelacyjnie jeżeli zostaną wyłożone naszymi marokańskimi kafelkami.Plytki_cementowe_sala_taras_13 Decydując się na ułożenie płytek cementowych na zewnątrz należy jednak szczególnie zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

1. PodłożeMusi być solidne, równe i odpowiednio wysuszone przed instalacją. Płytek nigdy nie montujemy na wilgotnym bądź piaskowym podłożu.

2. Odpowiednie fugowanie oraz impregnacjaPłytki cementowe w stanie surowym są materiałem chłonnym. W przypadku układania ich na zewnątrz impregnacje należy powtarzać do momentu, aż  preparat przestanie wsiąkać wgłąb płytki. Także w przypadku fugowania należy pozostawić szersze niż standardowe 2mm spoiny (minimum 4mm), gdyż mamy do czynienia z kwestią odkształcania się pod wpływem naprężeń termicznych.Plytki_cementowe_sala_taras_15

3. NasłonecznienieKafelki warto układać w miejscach o mniejszym nasłonecznieniu – naturalne pigmenty zawarte w płytkach reagują na działanie słońca i z czasem kolory mogą ulegać delikatnemu blaknięciu.

Instalacja pod prysznicem

Oczywiście; kafle cementowe można kłaść pod prysznicem. Istnieje jednak kilka kluczowych elementów, o których powinniśmy pamiętać:1. Podobnie jak w przypadku, gdy układamy płytki na zewnątrz – aby uchronić je przed wsiąkaniem wilgoci powierzchnię należy pokrywać impregnatem do chwili, kiedy płytka przestanie pochłaniać preparat.2. Podczas układania płytek pod prysznicem należy upewnić się, że powierzchnia pod kaflami została poddana hydroizolacji.3. Warto także uważać na stosowanie środków chemicznych o kwaśnym odczynie. Niektóre mydła mogą pozostawiać smugi i przebarwienia.4. Ze względów bezpieczeństwa pod prysznicem nie stosujemy wosków, które w połączeniu z wodą tworzą śliską powłokę.Plytki_cementowe_klienci_44

Niezależnie od miejsca, zawsze powinno się używać klejów wysokoelastycznych oraz fug wodoodpornych, które nie barwią powierzchni.  Pamiętajmy też o ponownej impregnacji płytek raz na kilka lat; bądź kiedy uznamy, że na ich powierzchni zaczynają pojawiać się plamy.

Płytki cementowe pomimo swojej masywności są też bardzo dobrym materiałem do przycinania i dopasowywania w niestandardowych miejscach, a także nadają się na ogrzewanie podłogowe.

Jeżeli są Państwo zainteresowani niepowtarzalnymi wzorami naszych płytek zapraszamy na naszą stronę.

Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy