REGULOWANA STACJA LUTOWNICZA Z LUTOWNICĄ PLS 48 B1 Parkside - Instrukcja.pl

REGULOWANA STACJA LUTOWNICZA Z LUTOWNICĄ PLS 48 B1 Parkside

REGULOWANA STACJA LUTOWNICZA Z LUTOWNICĄ PLS 48 B1 Parkside

4,16 MB
Liczba pobrań: 10
 Pobierz plik

Podobne instrukcje


Odsłon:  2300  Data dodania:  2013-02-26 17:58:01 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?

Opis:

Stacja lutownicza z lutownicą PLS 48 B1 ParkSide – co to za sprzęt?

Regulowana stacja lutownicza z lutownicą PLS 48 B1 od producenta ParkSide to bardzo praktyczny sprzęt w codziennym użytkowaniu. Przede wszystkim stacja ta jest niezwykle kompaktowa i podręczna, dzięki czemu bez trudu można zabrać ją ze sobą nawet do wyjazdowych zadań. Ma uniwersalne zastosowanie nie tylko w technicznych pracach elektronicznych, ale również z powodzeniem wykorzystywana jest przez fanów modelarstwa. Stacja z lutownicą wykonana jest z metalu oraz tworzywa sztucznego i gwarantuje dużą precyzję lutowania. Działa w zakresie temperatur 100-500 stopni Celsjusza.

Jak obsługiwać lutownicę ParkSide – instrukcja PDF

Regulowana stacja lutownicza z lutownicą od firmy ParkSide to sprzęt, który należy stosować z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa. Musimy pamiętać o tym, że stacja przeznaczona jest do lutowania elementów przy użyciu bardzo wysokiej temperatury, dlatego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie sprzętowe, na przykład rękawice do lutowania. Czynność ta powinna być wykonana zgodnie z zaleceniami producenta, z dala od osób postronnych. Zwracajmy szczególną uwagę na to, by blisko sprzętu nie znajdowały się dzieci lub osoby starsze. Jak prawidłowo korzystać z tego sprzętu?
  1. Zapoznaj się z instrukcją obsługi stacji orz lutownicy, a także z jej budową, zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac.
  2. Sprawdź, czy sprzęt składa się z wszystkich elementów oraz w jakim jest stanie technicznym.
  3. Urządzenie nie może być wykorzystywane w miejscach, gdzie istnieje jakiekolwiek zagrożenie wybuchem.
  4. Grot kolby lutowniczej możesz wymieniać tylko wtedy, gdy jest zimny oraz całe urządzenie jest wystudzone.
  5. Włóż wtyczkę do gniazda i przestaw naciśnij przełącznik włączenia urządzenia.
  6. Za pomocą pokrętła możesz regulować temperaturę działania. Ustaw ją na poziom 3 i rozpuść małą ilość cyny lutowniczej na grocie kolby. W ten sposób ocynujesz grota kolby, dzięki czemu będzie mógł być wykorzystywany. Postępuj tak z każdym nowym grotem.
  7. Po ocynkowaniu, zostaw sprzęt do ostudzenia.
  8. Jeżeli chcesz korzystać z lutownicy to włącz ją do zasilania oraz ustaw regulator temperatury na 6. W instrukcji znajdziesz popularne ustawienia temperatury do lutowania różnego rodzaju materiałów.
  9. Grota kolby prawidłowo pielęgnuj za pomocą gąbki do lutownicy, która powinna być wilgotna. Nigdy nie używaj do tego suchej gąbki, ponieważ możesz ją uszkodzić.
  10. Każde stosowanie lutownicy powinno być zgodne z zasadami bezpieczeństwa. W przypadku wątpliwości, powracaj do instrukcji obsługi.
Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od ignacy781