Proste, stylowe i pomysłowe — nowe aparaty z serii Panasonic LUMIX S - Instrukcja.pl

Proste, stylowe i pomysłowe — nowe aparaty z serii Panasonic LUMIX S

Firma Panasonic z przyjemnością przedstawia nowe aparaty LUMIX należące do prostej, pomysłowej i stylowej serii S: 16,1-megapikselowy model DMC-S5 i 14,1-megapikselowy model DMC-S2. Z myślą o maksymalnym uproszczeniu obsługi aparaty DMC-S5 i S2 wyposażono w zestaw najważniejszych funkcji przy zachowaniu wysokich parametrów użytkowych. Oba aparaty zostały wyposażone w szerokokątny (28 mm) obiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 28-112 mm), który gwarantuje uniwersalność i ułatwia komponowanie zdjęć. Funkcja inteligentnego zoomu zapewnia nawet 8-krotne zbliżenie, możliwe dzięki nowo wprowadzonej technologii inteligentnej rozdzielczości. Wydajny procesor obrazu Venus Engine pozwala uzyskać krótki czas reakcji i wysoką jakość obrazu.

Aparaty DMC-S5 i S2 umożliwiają nagrywanie wysokiej jakości obrazu wideo HD 720p. Udostępniają także funkcję LUMIX Image Uploader, która umożliwia bezpośrednie, natychmiastowe udostępnianie materiałów w serwisie Facebook (zdjęcia) lub YouTube (nagrania wideo) za pośrednictwem dowolnego komputera.
Znana z wyższych modeli funkcja MEGA O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) umożliwia skuteczną korektę efektu rozmycia spowodowanego drżeniem rąk bez pogarszania jakości obrazu. Poza funkcją MEGA O.I.S. dostępny jest popularny i wydajny tryb pomocniczy iA (inteligenta automatyka), który obejmuje takie wygodne funkcje, jak inteligentny wybór sceny, wykrywanie twarzy, inteligentne sterowanie czułością ISO itp.

Nowością w aparatach DMC-S5/S2 są również tryby zdjęć panoramicznych i retuszu automatycznego. Dzięki zaokrąglonym krawędziom korpusu nowe aparaty LUMIX znakomicie leżą w dłoni, dzięki czemu użytkownik może oddać się radości robienia pięknych zdjęć i nagrywania wideo.

Najważniejsze rozwiązania technologiczne zastosowane w nowych modelach Panasonic DMC-S5 i DMC-S2:
1. Szerokokątny obiektyw LUMIX z 4-krotnym zoomem optycznym, 16,1-megapikselowy (w modelu S5) oraz 14,1-megapikselowy (w modelu S2) przetwornik CCD i wydajny procesor Venus Engine
Oba nowe aparaty z serii LUMIX są wyposażone w szerokokątny (28 mm) obiektyw LUMIX DC VARIO z 4-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 28-112 mm). Ten zaawansowany obiektyw - obejmujący 6 elementów w 5 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne z 5 powierzchniami asferycznymi - zapewnia wyjątkowe parametry optyczne, a jednocześnie mieści się w smukłym korpusie aparatu. Szerokokątne ustawienie 28 mm dobrze sprawdza się przy wykonywaniu portretów grupowych oraz fotografowaniu obiektów wewnątrz pomieszczeń i dynamicznych krajobrazów. W przypadku oddalonych obiektów można użyć funkcji inteligentnego zoomu, która dzięki nowo wprowadzonej technologii inteligentnej rozdzielczości udostępnia wyższy, 8-krotny stopień powiększenia.

Szybki i wydajny procesor Venus Engine umieszczony w aparatach DMC-S5 i DMC-S2 umożliwia rejestrowanie pięknych obrazów dzięki wyższej jakości obróbki sygnału. Ten wielozadaniowy procesor obrazu charakteryzuje się bardzo krótkim czasem reakcji. Układ autofokusa LUMIX Sonic Speed AF ułatwia uwiecznianie nawet nagłych i ulotnych okazji do zrobienia zdjęcia.

2. Nagrywanie wideo w wysokiej jakości 720p i natychmiastowe udostępnianie obrazów bliskim i znajomym
Aparaty DMC-S5 i DMC-S2 umożliwiają nagrywanie dynamicznego obrazu wideo HD w rozdzielczości 1280 x 720p. Wysokiej jakości obraz doskonale nadaje się do odtwarzania na szerokim ekranie telewizora HD - dotyczy to również zdjęć HD o proporcjach obrazu 16:9.

Dodatkowo funkcja LUMIX Image Uploader ułatwia komunikację z innymi poprzez przesyłanie zdjęć i nagrań wideo do serwisów Facebook i YouTube. W ten sposób można je udostępniać krewnym i znajomym bez specjalnego oprogramowania komputerowego.

3. MEGA O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) i tryb iA (inteligentna automatyka) - duża pomoc w robieniu pięknych zdjęć
Firma Panasonic wprowadziła tryb iA (inteligentna automatyka), chcąc zapewnić maksymalną łatwość obsługi i ograniczyć ilość źle wykonanych zdjęć. Do aktywowania wszystkich przydatnych i wygodnych funkcji pomocniczych wystarczy włączenie trybu iA.

W trybie iA w aparatach DMC-S5 i S2 dostępna jest funkcja MEGA O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu) kompensująca drżenie rąk. Oprócz cyfrowej korekcji obrazu funkcja MEGA O.I.S. kompensuje również nagłe zmiany osi wiązki światła, odpowiednio przesuwając obiektyw. Zapobiega to pogorszeniu jakości obrazu i zapewnia wyraźne, ostre zdjęcia. Ponadto jakość zdjęć podnoszą automatyczne funkcje inteligentnego sterowania czułością ISO, inteligentnego wyboru sceny i inteligentnego wykrywania twarzy.

Inne rozwiązania zwiększające satysfakcję z fotografowania:
- Zdjęcie panoramiczne (możliwość robienia poziomych oraz pionowych zdjęć panoramicznych w taki sposób, że każde kolejno wykonywane zdjęcie częściowo pokrywa się z poprzednim)
- Retusz automatyczny (funkcja, która po jednym naciśnięciu przycisku dopasowuje kontrast i jasność zdjęcia, zmieniając w ten sposób jego charakter)
- 2,7-calowy ekran LCD
•YouTube jest znakiem towarowym firmy Google Inc.
•Facebook i logo Facebook są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy Facebook, Inc.
•Wszystkie inne nazwy firm i produktów są znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.
• Modele telewizorów VIERA umożliwiające odtwarzanie obrazów Motion JPEG za pośrednictwem gniazda karty SD zależą od obszaru sprzedaży.
• Do rejestrowania obrazów ruchomych należy używać karty SD o szybkości „klasy 6"*.
* Klasa szybkości SD określa standard szybkości zapisu ciągłego.
• W przypadku Europy obrazy ruchome można nagrywać w sposób ciągły przez maksymalnie 15 minut.
•To urządzenie jest kompatybilne z kartami pamięci SD/SDHC/SDXC. Kart pamięci SDHC można używać tylko w urządzeniach z nimi kompatybilnych. Kart pamięci SDHC nie można używać w urządzeniach kompatybilnych wyłącznie z kartami pamięci SD. (W przypadku używania karty pamięci SDHC w innym urządzeniu należy zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia).
• Kart pamięci SDHC i SDXC można używać tylko w urządzeniach kompatybilnych z tymi formatami.
• Jeśli używany komputer nie obsługuje kart pamięci SDXC, może pojawić się prośba o sformatowanie karty. (Formatowanie powoduje usunięcie zarejestrowanych obrazów, więc nie należy go wykonywać). Jeśli karta nie zostanie rozpoznana, należy odwiedzić poniższą witrynę pomocy technicznej. http://panasonic.net/avc/sdcard/information/SDXC.html
•Niektóre akcesoria nie są dostępne we wszystkich krajach.
•Wykorzystanie zarejestrowanych lub wydrukowanych materiałów chronionych prawem autorskim do celów innych niż osobista rozrywka jest zabronione, ponieważ narusza prawa właściciela praw autorskich.
•Wygląd i dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

 

 

###


O Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/


źródło: Panasonic Polska