Nikon COOLPIX S30 - aparat dla całej rodziny - Instrukcja.pl

Nikon COOLPIX S30 - aparat dla całej rodziny

Firma Nikon zaprezentowała model COOLPIX S30 - pierwszy aparat kompaktowy zaprojektowany z myślą o całych rodzinach. Ergonomiczna obudowa, duże przyciski oraz przejrzyste menu sprawiają, że wspaniałe zdjęcia czy film w rozdzielczości HD z łatwością zrobią użytkownicy w każdym wieku - zarówno dzieci jak i seniorzy. Doskonałe efekty gwarantują: matryca o rozdzielczości 10 megapikseli, obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym oraz czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Dzięki wodoszczelnej i odpornej na wstrząsy obudowie COOLPIX S30 sprawdza się w każdej sytuacji, zarówno podczas rodzinnych spotkań, jak i wakacyjnych wypraw.

„Aparat COOLPIX S30 to naprawdę wyjątkowe urządzenie. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z jego ergonomii. Dzięki 10-megapikselowej matrycy, 3-krotnemu zoomowi optycznemu oraz wbudowanej lampie błyskowej, model ten to zdecydowanie coś więcej niż zabawka. Dowodzi tego wyjątkowa jakość zarówno zdjęć, jak filmów, które pomogą zachować chwile spędzane wspólnie z dziećmi" - mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.


Model COOLPIX S30 skonstruowano z myślą o aktywnym wypoczynku w rodzinnym gronie. Aparat wyposażono w wodoszczelną (do 3 m głębokości) i odporną na wstrząsy obudowę (wytrzymuje upadek z wysokości 0,8 m). Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno w czasie codziennych zabaw na podwórku, jak i wakacyjnych wypraw nad morze lub w góry.

COOLPIX S30 wyróżnia się doskonałą ergonomią. Duże przyciski sprawiają, że nawet dziecko z łatwością poradzi sobie ze zrobieniem zdjęcia czy nagraniem filmu w rozdzielczości HD (720p). Aby ułatwić obsługę, spusty migawki - jeden do robienia zdjęć, a drugi do nagrywania filmów - zostały rozmieszczone symetrycznie, po obydwu stronach obudowy odzwierciedlając sposób, w jaki najmłodsi radzą sobie z technologią. Wypukły obiektyw i wbudowana lampa błyskowa znajdująca się pośrodku korpusu gwarantują, że użytkownik przypadkowo nie zasłoni kadru. Dzięki uproszczonemu menu oraz dużym, kolorowym ikonom obsługa aparatu jest bardzo intuicyjna. Dodatkowo, proste w obsłudze wbudowane filtry pozwalają na twórcze ozdabianie wykonywanych zdjęć.

COOLPIX S30 zasilany jest popularnymi bateriami typu AA. Aby wydłużyć ich żywotność, aparat został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, która uruchamia się po trzech minutach braku aktywności.

Uproszczona konstrukcja aparatu COOLPIX S30 kryje zaawansowane rozwiązania gwarantujące wysoką jakość zdjęć oraz filmów HD. Aparat wyposażono m.in. w technologię przeciwdziałającą poruszeniu zdjęć, obejmującą funkcję e-VR (elektroniczna redukcja drgań) i wykrywanie ruchu, które sprawiają, że zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów są ostre. Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym (od 29 do 87 mm) pozwala korzystać z aparatu w różnorodnych sytuacjach, zapewniając udane zdjęcia zarówno makro, portretowe czy rodzinne zdjęcia grupowe.

Aparat COOLPIX S30 dostępny będzie w czterech kolorach: białym, czarnym, różowym i niebieskim. W sprzedaży pojawi się na początku kwietnia 2012 r.

 

 

###


NIKON Corporation

NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2011 r. wyprodukowała już sześćdziesiąt milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

 

źródło: Nikon Polska