LG CINEMA SCREEN DESIGN – SZEROKOŚĆ RAMKI ZMNIEJSZONA DO JEDNEGO MILIMETRA - Instrukcja.pl

LG CINEMA SCREEN DESIGN – SZEROKOŚĆ RAMKI ZMNIEJSZONA DO JEDNEGO MILIMETRA

Na targach CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma LG Electronics (LG) zaprezentuje nową obudowę CINEMA SCREEN Design. Została ona zastosowana w nowych telewizorach CINEMA 3D Smart TV, które trafią na rynek już w tym roku. Ramka o grubości zaledwie 1 mm zapewnia jeszcze bardziej optymalne i komfortowe warunki do oglądania trójwymiarowego obrazu, gwarantując wrażenie pełnego uczestnictwa widza w toczącej się na ekranie akcji.

 

„Technologia 3D wciąż się rozwija, a LG dokłada wielu starań żeby brać w tym procesie aktywny udział" - powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor działu Home Entertainment w firmie LG. „Dzięki nowym i udoskonalonym funkcjom 3D oraz obudowie CINEMA SCREEN Design uczyniliśmy w tym zakresie znaczny krok naprzód".

CINEMA SCREEN Design prezentuje najnowsze osiągnięcia LG w zakresie technologii wyświetlania obrazu, odznaczając się jednocześnie perfekcyjnym wzornictwem. Ramki nowych telewizorów CINEMA 3D Smart TV są niemal niewidoczne, przez co wyświetlane efekty wizualne są jeszcze bardziej realistyczne. Tym samym widz może poczuć się jak w sali kinowej.

 

Okulary CINEMA 3D to kolejny produkt, który wchodzi do oferty w 2012 r. Są one dostępne w trzech eleganckich wersjach i zapewniają o 20% jaśniejszy obraz niż poprzednie modele. Zredukowana waga oraz opływowy kształt zwiększają komfort odbioru i umożliwiając dłuższe oglądanie treści 3D.

 

Nowemu zestawowi do odbioru treści w trójwymiarze od LG towarzyszy szereg innowacyjnych technologii. Funkcja Dual Play to rozwiązanie, w którym na nowo wykorzystano sposoby osiągania trójwymiarowego obrazu, aby zapewnić niepowtarzalne wrażenia miłośnikom gier. Dzięki opracowanej przez LG, funkcji oraz specjalnym okularom Dual Play gracze widzą dwa całkiem różne, pełne obrazy w przeciwieństwie do tradycyjnego trybu Split Screen. Natomiast technologia 3D Sound Zooming generuje dźwięk zsynchronizowany z lokalizacją i ruchem różnych obiektów widocznych na ekranie, dzięki czemu stanowi on znakomite dopełnienie efektów wizualnych.

Podobnie jak w poprzedniej wersji, nowe telewizory CINEMA 3D Smart TV są wyposażone w funkcję Smart TV. Oferuje ona ogromne bogactwo ponad 1200 usług, udostępniających treści premium, w tym usługę 3D World, która zapewnia widzom dostęp do stale powiększających się zasobów multimedialnych w trójwymiarze. Ponadto, wbudowany moduł konwersji obrazu 2D na 3D sprawia, że dostęp do treści 3D staje się praktycznie nieograniczony.

Wszystkie wspomniane wyżej funkcje nowych telewizorów CINEMA 3D Smart TV będzie można oglądać od 10 stycznia 2012 r. na targach CES 2012 w Las Vegas.

 

 

 

###

Informacje o firmie LG Electronics


LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych
i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl


Dział Home Entertainment w LG Electronics


LG Electronics Home Entertainment jest z głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów dla konsumentów jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Produkty LG obejmują telewizory ciekłokrystaliczne (LCD) i plazmowe, monitory LCD LED, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio, odtwarzacze wideo oraz panele plazmowe.


Firma koncentruje swoje działania na tworzeniu urządzeń z szeroką funkcjonalnością, lecz jednocześnie dba o stylowe wzornictwo i przekracza granice technologii, aby poprawiać jakość domowej rozrywki. Ponadto, jako lider w dziedzinie elektroniki, oferuje oznakowania cyfrowe, rozwiązania do wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń.

 

źródło: LG Polska