ULTRASZYBKI TABLET LG Z TECHNOLOGIĄ LTE - Instrukcja.pl

ULTRASZYBKI TABLET LG Z TECHNOLOGIĄ LTE

Firma LG Electronics (LG) wprowadza na rynek swój pierwszy tablet z technologią LTE - Optimus Pad LTE. Na początku trafi on do sprzedaży na rynku koreańskim. Urządzenie zostało wyposażone w technologię LTE oraz wyświetlacz True HD IPS - dwie funkcje, dzięki którym Optimus LTE, najnowszy produkt mobilny od LG, wyróżnia się na tle konkurencji.

„Jeśli weźmiemy pod uwagę, że tablety generują pięć razy więcej ruchu w sieci niż przeciętny smartfon, musimy założyć, że użytkownicy tych urządzeń potrzebują szybszej łączności" - powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Mobile Communications. „Zastosowanie technologii LTE firmy LG w tablecie przynosi oczywiste korzyści klientom, dla których jest on głównym urządzeniem do komunikacji i wymiany danych np. podczas podróży".

LG Optimus Pad LTE reprezentuje najwyższą klasę tabletów. Środowisko użytkownika wyposażone zostało w najnowocześniejsze funkcje, takie jak obsługa multimediów w standardzie High Definition z ekranem True HD IPS 1280 x 720 i kamerą o rozdzielczości 8 megapikseli do nagrywania filmów HD. Jest również pierwszym na świecie tabletem, który obsługuje kartę pamięci SD z możliwością rozszerzenia do 32 GB. Producent wprowadził tę funkcję, biorąc pod uwagę znaczenie multimediów dla użytkowników takich urządzeń.

Ponadto Optimus Pad LTE wyposażony został łatwe w obsłudze funkcje i narzędzia kontrolne. Smart Movie Editor ułatwia edycję obrazów i nagrań wideo, Web Duet umożliwia wymianę wiadomości e-mail oraz korzystanie z komunikatorów internetowych i serwisów społecznościowych z funkcjami wyszukiwania, a On-Screen Phone (OSP) zapewnia zgodność ze smartfonami LG.

LG Optimus Pad LTE jest nie tylko estetyczny, ale również wyjątkowo poręczny. Waży tylko 479 g i ma zaledwie 9,34 mm grubości. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz i system operacyjny Android 3.2 Honeycomb, najnowszy tablet LG oferuje znakomitą wydajność. Jest zgodny ze standardami High Definition Multimedia Interface (HDMI) i Digital Living Network Alliance (DLNA).

Najważniejsze dane techniczne:
System operacyjny: Android 3.2 Honeycomb
Pamięć: Użytkownika: 32 GB (Micro SD do 32 GB)
Wymiary: 245 x 151,4 x 9,34 mm
Waga: 497 g
Ekran: IPS True HD Display 8,9 cala
Rozdzielczość: 1280 x 768
Kamera: 8 MP (z tyłu) / 2 MP (z przodu)
Procesor: Qualcomm 1,5 GHz Dual-Core / Dual Channel
Akumulator: 6800 mAh
Inne: zgodność ze standardami HDMI, DLNA

 


# # #


Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl


Dział Mobile Communications w LG Electronics

LG Electronics Mobile Communications jest jednym z głównych światowych producentów urządzeń przeznaczonych do komunikacji mobilnej. Tworzy telefony komórkowe zoptymalizowane pod kątem potrzeb klientów na całym świecie, oparte na najnowocześniejszej technologii i nowatorskim wzornictwie. Wykorzystując najnowsze technologie w komunikacji, LG opracowuje mobilne urządzenia komputerowe, które łączą inteligentną technologię ze znakomitą stylistyką. Zapewnia mu to trwałą pozycję lidera w sektorze komunikacji mobilnej.

 

źródło: LG Polska