Opublikowano Dodaj komentarz

Konto, biznes, zysk – warto mieć marzenia

Własna działalność gospodarcza może być kuszącą formą zarabiania pieniędzy na życie. Czasami jej założenie jest koniecznością, czasem jednak wiąże się z samodzielnym wyborem. Bycie swoim szefem lub szefową ma sporo zalet, ale ma również wady, stąd też nie każdy ostatecznie decyduje się na taki krok. W przypadku założenia własnego przedsiębiorstwa musimy być gotowi na sporo dodatkowej pracy. Wiązać się ona będzie, m.in. z prowadzeniem dokumentacji, czy też koniecznością otwarcia firmowego konta oraz określenia profilu naszej przyszłej działalności. Im dalej w las, tym więcej drzew, ale ostatecznie własny biznes zakłada się po to, by nasze życie stało się lepsze oraz nabrało rumieńców. Nie bez kozery jest tutaj także fakt, że może się to wiązać z lepszymi zarobkami albo z większym spokojem. Różni ludzie szukają różnych rozwiązań w życiu. Więc jeśli z etatem na nie do końca po drodze, to własna działalność może się okazać strzałem w dziesiątkę. Warto temu zagadnieniu przyjrzeć się z bliska.

1. Każda firma musi mieć swój rachunek bankowy

2. Dokładnie sprawdzajmy warunki umowy – ranking kont z pewnością się przyda

3. Szczegóły mają istotne znaczenie – warto o tym pamiętać

Każda firma musi mieć swój rachunek bankowy

Działalność gospodarcza, nawet najmniejsza, będzie się wiązać z koniecznością, m.in. założenia konta firmowego w banku. Porównanie dobrych kont firmowych będzie więc kluczem do wybrania tego produktu finansowego, który nam najbardziej odpowiada. Dobry ranking kont tego typu z pewnością znajdziemy na stronie: https://www.bankier.pl/smart. Znajdziemy tam sporo propozycji wartych uwagi. Praktycznie każdy bank ma takie rozwiązanie w swoim portfolio. Należy także pamiętać o tym, że prowadzenie firmy bez konta przypisanego do tego przedsiębiorstwa, nie jest możliwe. Konto firmowe będzie nam służyć do wszelkich operacji finansowych, które będziemy przeprowadzać pod kątem firmy. Z niego będziemy opłacać składki ubezpieczeniowe, podatki, rozliczać się z kontrahentami, itp. Konieczne więc będzie dogłębne zapoznanie się z tym, co oferują nam poszczególne banki. Oferta ofercie nierówna – rankingi kont bankowych mają nam pomóc podjąć najlepszą decyzję. Specjalne strony zestawiające tego typu rachunki, ułatwiają nam ten wybór. Dzięki nim widzimy jak na dłoni, np. potencjalne koszty prowadzenia konta w różnych bankach i nie musimy wertować ofert każdego banku oddzielnie. Czas to pieniądz – ludzie biznesu wiedzą to najlepiej. 

Dokładnie sprawdzajmy warunki umowy – ranking kont z pewnością się przyda

Zakładając konto bankowe należy zwrócić uwagę, czy jest to konto płatne. Często bowiem w ramach różnych promocji można znaleźć konta bezpłatne. Z zasady jednak korzystanie z takiego konta jest obarczone różnymi obostrzeniami, które trzeba skrzętnie realizować, by pozostało ono darmowym. Nie zawsze darmowe konta posiadają także wszystkie dodatkowe funkcje, na jakich może nam zależeć. Czasem może się nawet okazać, że wybór płatnego produktu finansowego tego typu może się okazać dla nas korzystniejszy. Tak jak w przypadku kont osobistych należy zwrócić uwagę na możliwość dokonywania darmowych przelewów, koszty potencjalnej karty płatniczej, czy też ilość darmowych wypłat gotówki z bankomatów na terenie Polski, czy też za granicą. Im więcej będziemy wiedzieć na temat danego konta, tym lepszego wyboru dokonamy. Dodatkową zaletą powinna być także możność założenia takiego konta poprzez sieć internetową. To nam pozwoli skoncentrować się na pracy i nie będziemy musieli dodatkowo marnować czasu na bieganie po bankach. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi nam życie. Część banków oferuje także różne premie o charakterze finansowym, które mogą nas nakłonić do założenia konta firmowego właśnie u nich. Niektóre oferują np. darmowy terminal do płatności bezgotówkowych, itp.

Szczegóły mają istotne znaczenie – warto o tym pamiętać

Jeśli już wiemy, jakie konto będzie dla nas najlepsze, musimy złożyć wniosek oraz poczekać na jego zrealizowanie. W przypadku otwierania własnej działalności gospodarczej bardzo istotną kwestią będzie pytanie: jak wybrać właściwy kod PKD do firmy? Jest to o tyle istotna sprawa, że kodów pkd możemy wpisać maksymalnie dziewięć w naszym wniosku. Co ciekawe: wniosek o nadanie tych numerów możemy złożyć przez internet. Jeden kod będzie kodem głównym, a do niego możemy dopisać pozostałych osiem kodów, które będą określały szczegółowiej typy prowadzonej przez nas działalności. Nie ma sensu wpisywanie zbyt dużej ilości kodów. Można je w każdej chwili zmienić albo dopisać nowe kody. Za każdym razem zrobimy to online. Warto jednak pamiętać o tym, że należy to zrobić przed wystąpieniem wpływów finansowych z tytułu danego kodu. Im więcej będziemy wiedzieć na temat sposobu postępowania w danej sytuacji, tym lepsze decyzje podejmiemy, bez względu na to, czy chodzi tu o kody PKD, czy też dobór dobrego konta, sprzyjającego naszej działalności biznesowej. Najważniejsze jest jednak to, by nasz biznes się rozwijał i kwitł, a my dzięki temu zyskamy sukces oraz spokojny sen. 

Dodaj komentarz