Opublikowano Dodaj komentarz

Znaczenie imienia Robert

Wśród popularnych w gronie młodych rodziców imion, znajduje się między innymi Robert. Obecną popularność tego imienia w Polsce możemy zawdzięczać między innymi fenomenowi sportowemu, jakim jest najlepszy piłkarz na świecie, czyli Robert Lewandowski. Rodzice, inspirowani historią naszego piłkarza, nadają jego imię również swoim małym chłopcom. Samo imię Robert zyskało popularność w Polsce już wiele lat temu i stale utrzymuje się w gronie tych imion, z których chętnie wybieramy. Warto zatem zastanowić się, co właściwie ono oznacza.

Charakterystyka osób o imieniu Robert

Według symboliki tego imienia, Robert to choleryk, który należy do osób niezwykle aktywnych i bardzo pobudliwych. Zdecydowanie trzeba podkreślić, że jest to również osoba, która stara się czerpać z życia pełnymi garściami oraz przejść przez nie jak najbardziej suchą stopą. Robert może należeć do osób niezwykle uzdolnionych oraz sprytnych, co może być wykorzystywane zarówno w pozytywnym oraz negatywnym kontekście. Jego dar przekonywania doskonale sprawdza się przy negocjacjach biznesowych lub w dyplomacji, gdzie powinien odnaleźć się doskonale.

Z drugiej strony popularny Robert to również osoba, która bardzo szybko ulega różnym wpływom. Jest w stanie bardzo szybko zainteresować się danym pomysłem, lecz wraz z upływem czasu jego entuzjazm może słabnąć. Robert bardzo będzie zwracał uwagę na to, kim się otacza, dlatego starannie dobiera grono przyjaciół i bliskich znajomych, które z reguły jest dość wąskie. W codziennym działaniu kieruje się przede wszystkim tym co dla niego dobre oraz zależy mu na aprobacie otoczenia. Jednocześnie w życiu Roberta może przyjść moment, w którym stwierdzi, że trzeba się ustatkować i wówczas bardzo szybko jest w stanie założyć rodzinę. Z reguły stawia na swoim i odnosi sukcesy na polu prywatnym i zawodowym.

Skąd pochodzi imię Robert?

Imię Robert pochodzi z języka starogermańskiego. W tym języku znajdziemy kilka imion, które mogły posłużyć za przodków współczesnych Robertów. Wśród nich znajdziemy między innymi takie imiona męskie jak: Rupert, Rupprecht, Rodebert , czy Ruprecht. Każde z nich składa się z takich starogermańskich słów, jak „hrod”, czyli chwała lub sława oraz „beraht”, czyli błyszczący. W tym znaczeniu słowo Robert oznacza kogoś sławnego, znakomitego, co rzeczywiście idealnie pasuje to piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Bez względu na swoje pochodzenie i znaczenie, imię Robert jest dość popularne wśród młodych rodziców i chętnie nadawane im dzieciom. W związku z tym na co dzień możemy spotkać bardzo wielu Robertów, których opis nie do końca musi się idealnie zgadzać z tym, co symbolizuje to imię. Pod tym względem jest to sprawa bardzo indywidualna, jednak warto wiedzieć, co oznacza i skąd pochodzi to imię.

Dodaj komentarz