Wpisy z miesiąca Czerwiec 2012

Perfekcyjne gotowanie z AEG

Piekarniki MaxiKlasseTM o pojemności 74 litrów mają zauważalnie większe wnętrze niż standardowe urządzenia. Efekt ten osiągnięto poprzez zwiększenie wysokości wnętrza piekarnika o 4,5 cm oraz jego szerokości o 4,2 cm. Wewnątrz piekarnika znajduje się czujnik temperatury, który umożliwia monitorowanie procesu pieczenia w środku potrawy. Inteligentny system pieczenia konwekcyjnego ThermiC°Air zapewnia równomierny obieg powietrza w komorze piekarnika. Dzięki niemu proces pieczenia przebiega szybciej i bardziej energooszczędnie, pozwalając zaoszczędzić do 10% energii. Najnowsza generacja prowadnic teleskopowych FlexiRunnersTM ułatwia wygodne wsuwanie i wysuwanie blach. Są one proste do instalacji w parach na każdym poziomie, co daje większą elastyczność wnętrza. Na czytelnym wyświetlaczu UniSightTM, bez kłopotu można sprawdzić czas, jaki pozostał do zakończenia pieczenia, precyzyjnie ustawić zegar i alarm.


Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają fronty drzwiowe Isofront® Plus z kilkoma warstwami szkła oraz specjalną powłoką utrzymującą ciepło wewnątrz piekarnika. Ich zewnętrzna powierzchnia nagrzewa się maksymalnie do 50°C, czyli przez cały czas pozostaje względnie chłodna. Piekarniki AEG są pokryte powłoką Antyfingerprint, na której nie widać odcisków palców. W niektórych modelach zastosowano również powłokę SuperClean ułatwiającą czyszczenie.

 

źródło: Electrolux Polska

Sharp przedstawia nowy model odtwarzacza Blu-ray BD-AMS20S

Nowy model BD-AMS20 to smukły, ale w pełni funkcjonalny odtwarzacz multimedialny Blu-ray 3D. Poprzez modem WLAN urządzenie połączy się z Internetem, umożliwiając odtwarzanie materiałów z serwisu YouTube oraz korzystanie z różnych funkcji DLNA jak np. przesyłanie multimediów z domowego komputera. Dwa gniazda USB (z tyłu i z przodu) stwarzają szerokie możliwości podłączenia urządzeń dodatkowych. Można również kopiować foldery i pliki z płyt DVD/CD na pamięć lub dysk USB (nie dotyczy to materiałów zabezpieczonych przed powielaniem). Aplikacja, która umożliwi sterowanie odtwarzaczem za pomocą smartfonów firmy Apple będzie dostępna w lipcu 2012.

Model BD-AMS20 odtwarza pliki w formatach BD, DVD, CD, DiVX-HD, MKV, MPEG4, MP3 oraz JPEG. Możliwe jest również bezpośrednie odtwarzanie formatu AVCHD stosowanego w kamerach cyfrowych. Funkcja AQUOS-Pure-Mode dobiera optymalną jakość obrazu przy podłączeniu telewizora Sharp AQUOS przez kabel HDMI, a nowa funkcja Sharp-Super-Picture poprawia jakość odtwarzania plików wideo z pamięci USB.

Filmy o rozdzielczości np. HD zapisane na smartfonie można oglądać na telewizorze LCD z wykorzystaniem funkcji MHL. Obsługa dźwięku DTS-HD Master Audio Essentials i Dolby TrueHD gwarantuje, że najwyższej jakości w pełni trójwymiarowy dźwięk emitowany przez model BD-AMS20 będzie stanowił uzupełnienie dla trójwymiarowego obrazu o pełnej rozdzielczości HD.

 

 

źródło: Sharp Polska

Acer TravelMate P243 - szybkość, efektywna praca i niezawodność

Notebooki z nowych serii Acer TravelMate P243 zwracają na siebie uwagę przyjemnym i praktycznym wyglądem. Zostały opracowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach oraz małych firmach i biurach domowych, dlatego cechują się dużą wydajnością, pozwalającą na efektywną pracę wielozadaniową, a także dużą niezawodnością. Firma Acer staranie dopracowała wszystkie szczegóły konfiguracji. Dzięki temu, notebooki doskonale sprawdzają się zarówno w domowym biurze, jaki podczas podróży.

W notebookach z serii TravelMate P243 zastosowano procesory Intel® CoreTM trzeciej generacji z technologią Intel Turbo Boost Technology, dostosowujące swoją wydajność do bieżących potrzeb użytkownika, a tym samym pozwalające na pogodzenie szybkiej pracy oraz energooszczędności. Ponadto, procesory te są wyposażone w funkcje ułatwiające tworzenie oraz odtwarzanie multimediów.

Skuteczność prowadzenia działań biznesowych w coraz większym stopniu wymaga korzystania z grafiki i multimediów. Z tego powodu, firma Acer zaprojektowała nowe notebooki TravelMate tak, aby wyświetlały ostry, realistyczny obraz o bogatych kolorach oraz umożliwiały odtwarzanie filmów o dużej rozdzielczości wraz z dźwiękiem. Wybrane modele z tej serii są wyposażone w układ NVIDIA® GeForce GT 630M, zapewniający wysoką jakość grafiki i pozwalający na dostosowanie wydajności do potrzeb. a ponadto obsługujący Microsoft® DirectX® 11 i umożliwiający uzyskanie maksymalnej produktywności oraz efektywną pracę wielozadaniową.

Projektując notebooki dla użytkowników profesjonalnych, firma Acer przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa sprzętu oraz danych. Z tego powodu, notebook TravelMate P243 jest wyposażony w skuteczne zabezpieczenia. Notebook jest oferowany wraz z pakietem Acer ProShield Security, z ujednoliconym interfejsem pozwalającym na korzystanie z programów narzędziowych zapewniających bezpieczeństwo oraz ułatwiających zarządzanie.
Pakiet Acer ProShield jest wyposażony w funkcję kontroli hasła przed uruchomieniem komputera oraz zapewnia ochronę notebooka na różnych poziomach, od BIOSu po aplikacje. Oprócz tego, umożliwia utworzenie bezpiecznego dysku osobistego (PSD) umożliwiającego bezproblemowe przechowywanie i szyfrowanie ważnych plików, dzięki czemu dane są niedostępne dla osób nieupoważnionych nawet wtedy, gdy notebook zostanie skradziony lub zgubiony. Przy użyciu programu File Shredder można natomiast trwale usuwać pliki lub foldery. Ponadto, pakiet ten jest wyposażony w automatyczną funkcję do zdalnego zarządzania zasobami IT.

Kolejny poziom bezpieczeństwa jest zapewniany przez programy Acer Backup/eRecovery Manager, służące do wykonywania kopii zapasowych danych oraz bibliotek multimedialnych. Program Acer eRecovery Manager umożliwia też odtwarzanie danych, gdy zajdzie taka potrzeba. Funkcja Wake-on-LAN pozwala natomiast na zdalne włączanie komputera komunikatem sieciowym oraz umożliwia zdalne zarządzanie.

Co więcej, notebook TravelMate P243 jest oferowany wraz z łatwym w użyciu pakietem oprogramowania Acer Office Manager, który pozwala małym i średnim przedsiębiorstwom na wdrażanie reguł bezpieczeństwa, monitorowanie zasobów IT oraz wykonywanie planowych zadań konserwacyjnych.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu niezawodności, wszystkie notebooki Acer dla użytkowników profesjonalnych są poddawane różnorodnym testom oraz spełniają najsurowsze wymagania norm stosowanych w branży IT. Ponadto, uzyskały certyfikaty Energy Star® 5.0 oraz EPEAT® Gold , potwierdzające energooszczędność oraz zwiększoną trwałość akumulatora.

 

Firma Acer wprowadza ultrabooki z serii Aspire M5 - lekkie, mocne, we wspaniałym miejskim stylu

Firma Acer, przełamując kolejne bariery w dziedzinie komputerów przenośnych, opracowała rodzinę ultrabooków, zaprojektowanych tak, aby wywierały niezwykłe i trwałe wrażenie. Zupełnie nowa seria Aspire M5 osiąga niespotykane dotąd poziomy wydajności, wygody użytkowania, swobody komunikowania się oraz czasu pracy bateryjnej.

Ultrabooki Aspire M5 wyróżniają się niezwykle krótkim czasem włączania oraz zapewniają wygodną łączność w każdym miejscu. Pomimo wyświetlacza o przekątnej 14" albo 15" są cienkie i lekkie.

Laptopy z serii Aspire M5 zadziwiają pod każdym względem, od bardzo cienkiej i inteligentnej konstrukcji po wydajne procesory i układy graficzne, zaawansowany system dźwiękowy oraz bezproblemową łączność. Jedną z pierwszych cech przyciągających wzrok jest srebrna, metaliczna pokrywa, w którą jest wpasowany wyświetlacz. Dzięki zintegrowaniu z pokrywą, rama wyświetlacza jest cieńsza o jedną trzecią i ma futurystyczny wygląd. Proste linie, geometryczne kształty oraz łagodne kąty sprawiają, że UltrabookTM ma minimalistyczny i bardzo stylowy wygląd.

Pomimo poręcznej i estetycznej konstrukcji, ultrabook cechuje się dużą wydajnością. Zastosowano w nim najnowszy układ NVIDIA® GeForce® GT640M z 1 GB pamięci DDR5, który dzięki obsłudze technologii PhysXTM pozwala w grach na wierne odwzorowanie zjawisk fizycznych i uzyskanie niezwykle realistycznych efektów specjalnych, takich jak eksplozje, czy turbulencje. Układ ten obsługuje też Microsoft® DirectX® 11 zapewniając filmową jakość geometrycznych detali, idealną gładkość linii oraz naturalny wygląd animacji. Ultrabooki z serii Acer Aspire M5 są oparte na procesorach Intel® CoreTM trzeciej generacji, które dynamicznie dostosowują wydajność do obciążenia systemu, umożliwiając szybszą pracę wielozadaniową przy zmniejszonym poborze mocy.

Ultrabooki Aspire M5 zwracają na siebie uwagę bardzo szybkimi reakcjami. Dzięki funkcji Acer Green Instant-On wznowienie pracy z trybu uśpienia zajmuje tylko 1,5 sekundy. Ponadto, funkcja Acer Instant Connect automatycznie wyszukuje i rejestruje najczęściej używane punkty dostępowe, przez co pozwala na nawiązanie połączenia z Internetem w zaledwie 2,5 sekundy, czterokrotnie szybciej niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Firma Acer należy do czołówki w dziedzinie projektowania cienkich i lekkich laptopów: pomimo około 20 mm grubości, ultrabooki Aspire M5 są wyposażone w napęd optyczny oraz podświetlaną klawiaturę typu chiclet (modele 14" oraz 15") z oddzielną klawiaturą numeryczną (tylko modele 15"). Klawiatura ta nadaje komputerom wygląd charakterystyczny dla segmentu prosumer, a ponadto umożliwia komfortowe pisanie i jest łatwa do czyszczenia.

Dysk twardy o dużej pojemności zapewnia ogromną ilość miejsca na pliki, natomiast zintegrowany dysk SSD umożliwia natychmiastowe włączanie systemu. Ponadto, jest oferowana konfiguracja tylko z dyskami SSD. Bardzo trwały dysk SSD umożliwia szybszy dostęp do plików oraz pozwala na dłużą pracę bateryjną i obniżenie poziomu hałasu.

Zgodnie z tradycją rodziny Timeline, nowy UltrabookTM może pracować 8 godzin bez zasilania sieciowego, zapewniając produktywność i multimedialną rozrywkę przez cały dzień.

 

źródło: Acer Polska

 

Firma ASUS prezentuje dwupasmowy router 802.11ac RT-AC66U

Bezprzewodowy router ASUS RT-AC66U łączy w sobie dwupasmową łączność Gigabit z technologią Wi-Fi 5-tej generacji 802.11ac, znaną też jako 5G WiFi, zapewniającą trzykrotnie większe prędkości, niż stosowany obecnie standard 802.11n. To pierwszy router, który w sumie w pasmach 2.4GHz i 5GHz oferuje przepustowość rzędu 1.75Gbps. Dzięki temu doskonale nadaje się do obsługi bardzo wymagających aplikacji online. Dodatkowo został wyposażony w technologię wzmacniającą sygnał ASUS AiRadar. Łatwa konfiguracja ASUSWRT, obsługa wielu identyfikatorów SSID oraz obsługa adresów IPv6 dodatkowo zwiększają możliwości łączności sieciowej natomiast kompatybilność z USB umożliwia RT-AC66U pełnienie roli serwera 3G, FTP, DLNA i drukarek.


Trzykrotnie większa przepustowość
RT-AC66U zapewnia jeszcze większe prędkości, niż znany, dwupasmowy router RT-N66U. To jeden z pierwszych na świecie routerów obsługujących bezprzewodowy protokół 802.11ac, zapewniający przepustowość rzędu 1.3Gbps w paśmie 5GHz. Nowa funkcjonalność jest możliwa dzięki układom Broadcom 5G WiFi. Ponieważ pasmo 2.4GHz może pracować z przepustowością 450Mbps, łączna przepustowość obsługiwana przez RT-AC66U wynosi 1.75Gbps. Router wykorzystuje również technologię ASUS AiRadar, która wzmacnia sygnał wysyłany we wszystkie strony, dzięki czemu lepiej radzi sobie z pokonywaniem przeszkód i zwiększa transfer danych. Obsługa łączności bezprzewodowej 5G sprawia, że RT-AC66U jest już teraz gotowy do użycia w przyszłych, szybkich sieciach nowej generacji.

Długa lista funkcji zwiększających możliwości łączności sieciowej
RT-AC66U kontynuuje tradycję wysokiej jakości urządzeń sieciowych, którą ustanowiły poprzednie szybki routery firmy ASUS. Umożliwia szybką konfigurację poprzez panel ASUSWRT oraz spełnia standardy QoS, zapewniając najbardziej niezawodną łączność i multitasking. Dzięki QoS, RT-AC66U oferuje optymalną przepustowość oraz funkcję Download Master, która umożliwia pobieranie plików nawet po wyłączeniu komputera. Obsługuje do ośmiu identyfikatorów SSID, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwiej tworzyć sieci o różnych poziomach przepustowości i bezpieczeństwa bez potrzeby zdradzania komukolwiek haseł. RT-AC66U obsługuje nowy standard IPv6 zapewniający lepszą transmisję i adresowanie pakietów.


Aplikacje USB zwiększające wszechstronność routera
Dzięki dwóm portom USB, RT-AC66U staje się urządzeniem o bardzo szerokiej funkcjonalności. Po podłączeniu dongle'a 3G umożliwia udostępnianie połączeń 3G wielu użytkownikom pracującym na różnych urządzeniach, natomiast pełna kompatybilność DLNA zapewnia bezproblemową łączność z różnymi platformami rozrywki, w tym z konsolami gier, odtwarzaczami Blu-ray, inteligentnymi telewizorami i dekoderami TV. RT-AC66U może również pełnić rolę dedykowanego serwera FTP lub serwera drukarek, umożliwiając użytkownikom udostępnianie zasobów w celu zwiększenia produktywności przy jednoczesnej redukcji kosztów. Nie wymaga przy tym zakupu osobnego sprzętu serwerowego.


Pełna linia produktów 802.11ac
Oprócz routera RT-AC66U, firma ASUS wprowadziła również na rynek klienty PCE-AC66 i USB-AC53 obsługujące prędkości 802.11ac. PCE-AC66 to karta PCI Express dla komputerów stacjonarnych zapewniająca szybką transmisję danych 3 x 3. Pracuje z prędkością 1.3Gbps w paśmie 5GHz oraz 450Mbps w paśmie 2.4GHz. Przenośny dongle USB-AC53 zapewnia łączność 2 x 2 802.11ac. W paśmie 5GHz pozwala na przesyłanie danych z prędkością 867Mbps, natomiast w paśmie 2.4GHz oferuje przepustowość 300Mbps, co łącznie daje około 1.3Gbps. PCE-AC66 i USB-AC53 wykorzystują układy Broadcom 5G WiFi i są doskonałym przykładem na to, jak firma ASUS zmienia rynek urządzeń konsumenckich.

 

żródło: ASUS Polska

Zwiększ efektywność dyktowania w swoim miejscu pracy: Dyktafon Olympus DS-2500!

Zwiększ efektywność pracy w swoim środowisku wykorzystując atrakcyjnie zaprojektowany, wyróżniający się metalowym korpusem dyktafon Olympus DS-2500. Stanowiący idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, to nowe, pełne możliwości urządzenie umożliwia dyktowanie oraz robienie głosowych notatek zarówno w biurze, jak i poza nim, maksymalizując tym samym efektywne wykorzystanie cennego czasu. Model DS-2500 oferuje cały szereg cennych funkcji i rozwiązań dla wysokiej jakości nagrań zapisywanych w profesjonalnym formacie plików DSS Pro: wyróżnia się wszechstronnymi opcjami edycyjnymi i zapewnia wygodę ładowania baterii poprzez złącze USB. Dodatkowo, razem z zestawem do transkrypcji można wdrożyć pełen cykl obsługi dyktowania w środowisku biurowym. Dyktafon DS-2500 ma trafić do sprzedaży w połowie maja 2012 r.

DS-2500: wspaniałe możliwości dyktowania
Charakteryzujący się w atrakcyjną metalową obudową dyktafon Olympus DS-2500 robi wrażenie nie tylko ze względu na swój wspaniały wygląd. Najczęściej wykorzystywane elementy sterujące są rozmieszczone z boku urządzenia zapewniając intuicyjną obsługę jedną ręką, zaś pozostałe przyciski zlokalizowane są z przodu dyktafonu w zasięgu kciuka, co łącznie zapewnia ergonomię i wygodę użytkowania sprzętu. Jasny ekran z białym podświetlaniem LED zapewnia wyraźny przegląd wszelkich informacji związanych z nagrywaniem i ułatwia płynną nawigację po przyjaznym dla użytkownika menu.

Zapewniając najwyższą jakość nagrywania, mocny dyktafon DS-2500 zapisuje pliki w formacie DSS Pro format, który został specjalnie opracowany dla profesjonalnego nagrywania mowy. Różne opcje edycyjnie, takie jak np. wstawianie, dodawanie, zastępowanie czy częściowe kasowanie fragmentów nagrań zapewniają zarówno pełną kontrolę nad procesem zapisu, jak również wszechstronność w realizacji nagrań. Istotne części nagrań można także oznaczać znakami indeksu, dzięki czemu osoba dokonująca transkrypcji będzie łatwiej lokalizować te fragmenty nagrań, które są najbardziej istotne. Użytkownicy mogą ponadto wybierać czułość wbudowanego mikrofonu, co daje im swobodę wyrazistego rejestrowania nagrań w różnorodnych sytuacjach.

Kompatybilny z komputerami PC i Mac dyktafon Olympus DS-2500 dostarczany jest wraz z 2GB kartą SD do zapisu plików. Dla pełnej wszechstronności pamięć można rozbudować w dowolnym momencie stosując kolejne karty SD. Zapewniony jest w ten sposób nieograniczony czas zapisu, i co nie mniej istotne, baterię zasilającą można ładować poprzez interfejs USB.

Inteligentna alternatywa dla analogowego dyktowania
Cyfrowe dyktowanie oferuje cały szereg zalet niedostępnych przy analogowych nagraniach. Należy tu przede wszystkim wspomnieć o takich elementach jak: wyższa jakość nagrywania, większa pojemność zapisu oraz większe bezpieczeństwo danych. Ogólnie, opcja cyfrowa jest także bardziej ekonomiczna. Jednakże, kluczowym i decydującym argumentem na rzecz przestawienia się na cyfrową obsługę nagrań jest możliwość zwiększenia wydajności całego procesu. W przeciwieństwie do opartych na kasetach analogowych systemów dyktowania, cyfrowe pliki można bez trudu zintegrować w środowisku informatycznym biura. Poza łatwymi opcjami zapisu i back-up'u, możliwa jest niemal natychmiastowa dystrybucja nagrań do osoby lub osób, które potrzebują z nich korzystać.

Model DS-2500 może efektywnie współpracować z opcjonalnym zestawem do transkrypcji Olympus AS-2400 i znajdującym się w komplecie oprogramowaniem do zarządzania dyktowaniem "DSS Player Standard" lub "DSS Player for Mac", użytkownik ma dostęp do wszelkich opcji zarządzania cyfrowymi nagraniami. Wszystko to przyczynia się do zwiększenia wydajności, oszczędza czas oraz w zwiększa efektywność pracy poprawiając wynik finansowy.

Olympus DS-2500 - Główne cechy i funkcje:

  • Metalowa obudowa w kolorze srebrnym oraz białe podświetlanie LED
  • Ładowanie edycja poprzez USB
  • Edycja nagrań (wstawianie, dodawanie, zastępowanie)
  • Kodek audio DSS Pro dla profesjonalnego dyktowania i transkrypcji
  • Kompatybilność z systemami Windows oraz Macintosh

 


Więcej informacji o profesjonalnych systemach dyktowania Olympus, w tym o urządzeniach DS-2500 oraz AS-2400 można znaleźć na naszych stronach internetowych: www.olympus.pl

 

Nowy okap wyspowy firmy Samsung

Wyspa to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie w aranżacji wnętrza nowoczesnej kuchni. To doskonałe miejsce uzupełniające zabudowę o dodatkowy blat do pracy i schowki. W kuchni połączonej z salonem wyspa w atrakcyjny sposób wydziela strefy o różnym przeznaczeniu oraz staje się idealnym miejscem na kulinarne przygody. Samsung wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom swoich konsumentów i do swojej oferty wprowadza okap wyspowy. Model HDC9B90UX pozwoli szybko i skutecznie pozbyć się intensywnych zapachów i oparów, a także będzie atrakcyjnym elementem wyposażenia.

Adaptacja wyspy kuchennej często wymaga niestandardowych rozwiązań. Możemy na niej zainstalować takie urządzenia do zabudowy jak płyta indukcyjna, czy płyta gazowa. Jednak każde stanowisko do gotowania wymaga okapu. W przypadku wyspy potrzebny jest specjalny okap, który mocowany jest do sufitu. Tak wyeksponowany sprzęt w kuchni powinien łączyć w sobie atrakcyjny wygląd i funkcjonalność.

Nowy okap marki Samsung zawdzięcza swoją elegancką stylistykę trwałemu wykończeniu ze stali nierdzewnej. Model HDC9B90UX został wyposażony w dotykowy panel i niebieski wyświetlacz LED, ułatwiające sterowanie urządzeniem. Miejsce pracy na wyspie oświetlą żarówki halogenowe, które emitują jasne, naturalnie wyglądające światło.

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w okapie, oraz jego cicha i wydajna praca są gwarancją skuteczności w oczyszczaniu powietrza. Na wysoką funkcjonalność modelu Samsung HDC9B90UX, wpływają specjalne węglowe i aluminiowe filtry, które zatrzymują zanieczyszczenia i tłuszcz i pomagają utrzymać kuchnię w czystości.

Oferowane w okapie cztery opcje prędkości wentylacji, umożliwiają eliminację zapachów, pary i dymu, powstających podczas gotowania nawet kilku potraw jednocześnie. Dodatkowo, funkcja Booster pozwala na natychmiastowe osiągnięcie maksymalnej wydajności działającego wyciągu. Ponadto opcja AirClean uruchamia okap automatycznie, co godzinę na 10 minut na minimalnej prędkości, dzięki czemu powietrze w kuchni jest zawsze czyste i świeże.

 

 

źródło: Samsung Polska

Kolejna generacja kamer Bosch serii MIC

Już wkrótce dostępna będzie wytrzymała i wydajna, dualna kamera termowizyjna PTZ, najnowsza generacja serii MIC. Bosch Security Systems udoskonalił dotychczasową wersję kamery MIC serii 400, wprowadził wybrane funkcjonalności kamery Autodome i tak powstała kamera termowizyjna MIC 612.

MIC 612 zawiera dualny przetwornik obrazu (dzień/noc) z 36-krotnym zoomem optycznym oraz termowizyjny niechłodzony moduł z zakresu dalszej podczerwieni z obiektywem 35/50 mm. Dzięki zastosowaniu dedykowanego balansu bieli dla oświetlenia sodowego, kamera eliminuje przekłamania w odwzorowaniu koloru przy oświetleniu z lamp sodowych.

MIC 612 umożliwia wykrywanie obiektów odległych nawet o cztery kilometry i to w warunkach całkowitej ciemności, mgły lub podczas opadów śniegu. Może być stosowana w obiektach rządowych, w przemyśle zbrojeniowym i transporcie.

Pyło- i wodoszczelna aluminiowa obudowa wykonana jest zgodnie ze standardem ochrony IP 68/NEMA 6P. Zapewnia wydajność pracy kamery nawet w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Skuteczną ochronę MIC 612 przed korozją i aktami wandalizmu potwierdza certyfikat IK10. Urządzenie zawiera wbudowaną trwałą wycieraczkę silikonową.

Kamera serii MIC 612 ma standardowy interfejs kontrolera Bosch, więc można ją łatwo zintegrować z istniejącymi systemami dozorowymi. W porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami użytkownik końcowy może jeszcze precyzyjniej sterować układem optycznym i funkcjami kamery.

Wszystkie kamery serii MIC można montować pionowo, w pozycji stojącej lub wiszącej. W każdym przypadku zachowany jest identyczny stopień ochrony IP/NEMA 6P. Ułatwia to planowanie i zwiększa elastyczność instalacji.

Seria MIC 612 jest dostępna w dwóch wariantach, z czujnikami termicznymi w wersji z rozdzielczością standardową lub wyższą.

 

###


Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników, odnotowały w 2011 obrót w wysokości 51,4 mld euro (dane szacunkowe). Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ponad 4 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch-press.com, www.bosch.pl

 

« poprzednia 1 2 3 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)