Opublikowano

Jak sprawdzić swój numer telefonu?

Większość osób zwykle bez problemu potrafi z pamięci podać swój numer telefonu. Czasem jednak, na skutek zaskoczenia, rozkojarzenia, czy chwilowej niedyspozycji, poprawna sekwencja cyfr po prostu znika z naszej pamięci. Co zrobić, gdy zapomni się własnego numeru?

Można nie pamiętać własnego numeru z różnych powodów – może wylecieć z głowy zarówno, jeśli jest ten sam, od wielu lat, lub – odwrotnie – właśnie go zmieniliśmy na nowy i jeszcze się nie utrwalił.  Przyczyny są różne: stres, rozkojarzenie związane ze zbyt dużą ilością obowiązków w ciągu dnia, zaskoczenie, gdy ktoś nagle prosi o numer telefonu. Czy istnieje jakiś szybki sposób, by sprawnie dowiedzieć się jaki jest własny numer? Tak, i to niejeden!

Jak sprawdzić własny numer telefonu?

Smartfony z systemem operacyjnym Android zazwyczaj mają zapisany numer telefonu użytkownika. Jak go znaleźć? Trzeba wejść w Ustawienia, a następnie Informacje o telefonie/urządzeniu, kolejno zaś w Status/Stan. Na samym dole powinien wyświetlić się numer telefonu. W nielicznych przypadkach wspomnianego pola nie będzie, lub będzie puste. Wtedy można skorzystać z innej metody –  zajrzeć do książki adresowej telefonu i sprawdzić czy nie ma tam własnego numeru, który widnieje w pozycji Moja wizytówka.

Jak sprawdzić własny numer telefonu w nju na abonament?

Najprostszą metodą sprawdzenia swojego numeru jest wykonanie telefonu do znajomej osoby, w której towarzystwie się przebywa i prośba o podanie numeru, który wyświetlił jej się na ekranie. Jest to metoda skuteczna wyłącznie pod warunkiem, że ma się środki na koncie. W przypadku abonamentu nie ma wspomnianego problemu, ale co zrobić, gdy ma się telefon na kartę i brak środków?

Jak sprawdzić swój numer w nju mobile na kartę?

Z takiej sytuacji również jest wyjście! Jeśli posiadasz telefon na kartę i nie masz środków na koncie, musisz wpisać tzw. ekspresowy kod operatora i zadzwonić na niego. W przypadku nju mobile jest to kod *630. Jest to pomocne rozwiązanie, szczególnie w sytuacji, gdy chce się doładować konto i niezbędne jest wpisanie swojego numeru.

Więcej na temat możliwości sprawdzenia swojego numeru przeczytasz na blogu nju mobile: https://www.njumobile.pl/artykuly/jak-sprawdzic-swoj-numer-telefonu.