Opublikowano Dodaj komentarz

Stoły kuchenne – miejsca spotkań całej rodziny

 

Stoły kuchenne pełnią bardzo ważną rolę w każdym mieszkaniu. To właśnie przy nich rodzina może się spotkać przy posiłku, porozmawiać i omówić istotne kwestie. Aby stół mógł należycie pełnić swoją funkcję, warto zadbać o to, aby miał odpowiednie wymiary. Ważne też jest dopasowanie go pod względem stylu do reszty wyposażenia wnętrza.

  • Stoły kuchenne – jakie wybrać?
  • Stoły okrągłe i kwadratowe
  • Stoły kuchenne rozkładane

W tekście podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę przy wyborze stołu kuchennego.

Stoły kuchenne – jakie wybrać?

Stoły kuchenne są kluczowym elementem wyposażenia wszystkich mieszkań. Przed zakupem musimy zastanowić się jak dużą przestrzeń możemy w naszym domu przeznaczyć na stół oraz krzesła, które są jego nieodłącznym elementem. Warto też wybrać stół, którego wielkość blatu będzie dostosowana do ilości domowników, którzy będą przy nim siedzieć.

Wiele osób popełnia błąd polegający na zakupie bardzo dużego stołu kuchennego, mimo tego, że zazwyczaj przesiaduje przy nim maksymalnie 3 domowników. Część kupujących tłumaczy się, że duży stół przydaje się w trakcie świąt, jednak decydując się na stół do jadalni powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym komfortem i dopasowaniem do codziennych potrzeb. Święta i inne okoliczności wymagające dużego stołu występują tylko kilka razy w ciągu roku, dlatego warto mieć mebel dopasowany do użytkowania na co dzień. Dodatkowo, w razie potrzeby, możemy nabyć specjalne nakładki powiększające powierzchnię blatu stołu lub po prostu wypożyczyć stół na specjalną okazję. Na rynku dostępne są także stoły rozkładane, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób dysponujących sporą ilością miejsca w pomieszczeniu, ale nie potrzebujących dużego blatu na co dzień.

Stoły okrągłe i kwadratowe

Przy wyborze stołu często bierzemy też pod uwagę jego kształt. Okrągłe stoły kuchenne znów powracają do łask. Okrągły blat sprawia, że każdy domownik jest skierowany twarzą do środka stołu, a to z kolei pomaga w stworzeniu ciepłej, rodzinnej atmosfery. Dodatkowo przy okrągłym stole zmieści się więcej osób niż przy stole kwadratowym tej samej wielkości, ponieważ blat pozbawiony jest kątów, które jest trudniej odpowiednio zagospodarować.

Stoły to nie tylko meble funkcjonalne – mogą też być bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza. Część stołów kuchennych charakteryzuje się nietypowym kolorem lub łączeniem różnych tworzyw (np.drewno z metalem lub szkło z metalem). Takie połączenia staną się atrakcyjnym wzbogaceniem – zwłaszcza pomieszczeń w stylu nowoczesnym.

Stoły kuchenne rozkładane

W trakcie aranżowania kuchni oczekiwania wielu osób zostają brutalnie zweryfikowane – wizja wymarzonej kuchni, przez brak wystarczającej przestrzeni, nie zawsze może się ziścić. Często spotyka się ciasne kuchnie, które ciężko zagospodarować, jednak – przy odpowiednim podejściu, możemy urządzić bardzo przyjemne i funkcjonalne miejsce.

W małej kuchni najlepiej się sprawdzi stół rozkładany. Można przy nim wygodnie zjeść lub wykorzystać go jako dodatkowy blat roboczy, a jak już nie będzie nam potrzebny, to możemy go bez problemów złożyć. Możemy do niego dobrać krzesła tradycyjne lub składane (zawieszone na haczyku przy ścianie pozwolą maksymalnie zaoszczędzić miejsce) lub małe taborety, które można wsunąć pod blat.

Jeśli jesteś właścicielem małej kuchni, to nie musisz się martwić. Obecnie w sklepach mamy możliwość kupna mebli rozwiązujących wszelkie problemy. Rozsuwany stół, stół montowany do ściany czy stół z opuszczanym blatem to przykłady na to, jak poradzić sobie z małym i ciasnym pomieszczeniem.

 

Dodaj komentarz