Jak samemu położyć płytki ścienne? - Instrukcja.pl

Jak samemu położyć płytki ścienne?

Podobne instrukcje


Odsłon:  11181  Data dodania:  2009-05-06 20:40:40 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?

Opis:

Chcesz odnowić swoją kuchnię , bez angażowania dużych środków finansowych i ekipy remontowej? Postaw na wymianę glazury, dzięki której zyska ona zupełnie inny wygląd.

soudal2 soudal3

Czasem wystarczy tylko zmiana koloru ścian, zasłon czy dywanu by wnętrze nabrało nowego, świeżego wyglądu. Nie trzeba ekipy fachowców i totalnego remontu, by odmienić mieszkanie. Również w kuchni dzięki nowoczesnym produktom wiele rzeczy możemy zrobić sami – np. położyć nową glazurę. Stosując klej firmy Soudal samodzielnie przykleisz płytki w łatwy i szybki sposób.

Z Super klejem Soudal wszystko się uda

Super klej do glazury i terakoty Soudal to gotowy produkt, którego możemy użyć dokładnie tyle, ile akurat potrzebujemy. Resztę przechowujemy w szczelnie zamkniętym pojemniku. W ten sposób możemy przeprowadzać remont wtedy, kiedy pozwoli nam na to czas, na przykład po pracy czy podczas weekendów. Bez pośpiechu możemy układać płytki, nie martwiąc się o to, że klej zaschnie. Z Super klejem Soudal można także układać nowe płytki na stare. Nie musisz ich skuwać. Wystarczy starą warstwę glazury oczyścić z kurzu oraz tłuszczu, nałożyć na nią warstwę kleju i na tak przygotowaną powierzchnię kłaść nowe płytki.

Zrób to sam

- Super klej do glazury i terakoty jest bardzo łatwy w stosowaniu. Podłoże przeznaczone pod płytki oczyszczamy z tłuszczu i wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli mamy do czynienia z podłożem bardzo nasiąkliwym, pokrywamy je wstępnie warstwą kleju lub środkiem gruntującym. Klej nakładamy szpachlą o zębach 4-5 mm. Zastosowanie szpachli o zalecanym rozstawie zębów pozwala uzyskanie odpowiednio cienkiej warstwy kleju, która łatwiej odparowuje wodę i szybko wiąże. Fugowanie można rozpocząć po upływie 24 godzin, a w przypadku kładzenia płytki na starą płytkę po 48 godzinach. Po skończeniu pracy, narzędzia czyścimy wodą – radzi Andrzej Chromiak z firmy Soudal.

Typowy klej …

… do glazury, to sucha zaprawa, którą należy połączyć z wodą. Składniki te trzeba wymieszać w określonych proporcjach, używając do tego mieszadła zamocowanego w wiertarce elektrycznej. Gdy uzyskamy jednolitą konsystencję, zaprawę odstawiamy na kilka minut, a następnie ponownie mieszamy. W trakcie prac zaprawę trzeba często mieszać, ponieważ dosyć szybko gęstnieje. Natomiast już po kilku godzinach, gdy całkowicie zastygnie, nadaje się tylko do wyrzucenia. Zaprawa utwardza się wstępnie ok. 3 godzin, więc jeśli czas naszej pracy będzie wynosił ok. 6 godzin, musimy podzielić ją na dwie części. Każdą przygotowujemy tuż przed rozpoczęciem kolejnego etapu pracy. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne układanie płytek z pewnością czynność ta zajmie nam więcej czasu niż wykwalifikowanej ekipie fachowców. Zainwestujmy więc w środek, z którym nie będziemy musieli się spieszyć i spokojnie odnowimy kuchnię płytka po płytce. Z myślą o m.in. zwolennikach samodzielnych remontów, firma Soudal stworzyła Super klej. Ma on postać gotowej do użycia pasty, którą możemy używać przez długi czas. Cechuje się także dużą siłą spajania i jest całkowicie niepalny. Może być stosowany do powierzchni poziomych i pionowych, a także do ogrzewania podłogowego. Przyklei płytki do tynku, betonu, kamienia, ceramiki, szkła, drewna, płyt gipsowych i drewnopochodnych.

Dostępne opakowania:

Kartusze 310 ml – 12-13 PLN

Pudełko 1 kg – 15-17 PLN

Wiadro 5 kg – 47-50 PLN

Wiadro 15 kg – ok. 100 PLN

Źródło: www.pegasus.pl

Zdjęcia: Soudal

Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (1)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


  • wimech, 2011-03-08 10:31:07

    To nie jest instrukcja tylko reklama.