O instrukcji - Instrukcja.pl

O instrukcji

Pomysł na portal instrukcja.pl powstał 4 lata temu. Wówczas to poczyniona została pierwsza inwestycja w domenę intemetową www.instrukcja.pl. Dzisiaj prezentujemy wersję Beta serwisu, który mogę zapewnić będzie się rozwijał. Zależy to jednak nie tylko od nas - twórców ale w znacznym stopniu od Was, drodzy użytkownicy.

Ale do rzeczy ...

Według ekspertów, najlepsze są pomysły, które trafiają w absolutnie nowe obszary, gdzie ilość problemów bez rozwiązania jest z reguły bardzo duża zwłaszcza, że wiele z nich dopiero się wyłania.

Stworzenie portalu „instrukcja.pl" całkowicie wpisuje się w powyższą tezę. Portal  oferuje dostęp do publikacji z szerokiego zakresu kryjącego się pod hasłem "instrukcja" (w bardzo różnych formach). Może to być zarówno instrukcja do odtwarzacza DVD, jak i instrukcja jak pomalować z finezją ściany, czy też np. jak zainstalować i skonfigurować najpopularniejsze programy antywirusowe.

Docelowo (mamy nadzieję) portal stanie się potężną bazą „życiowej, praktycznej wiedzy" o produktach z naprawdę wielu dziedzin.

Tak więc każdy z fachowców udzielających się w portalu ma świadomość, że im lepszy będzie serwis, im więcej ciekawych instrukcji się będzie pojawiało, tym więcej użytkowników będzie odwiedzało stronę i tym samym wzrosną wpływy zarówno portalu np. z reklam, jak i fachowców (poprzez wzrost wartości ich akcji).

Przyszłościowo liderzy (najlepsi fachowcy) utworzą zarząd - który będzie miał również wpływ na rozwój i dalsze losy portalu.

Kolejnym źródłem wiedzy będą instrukcje sponsorowane, czyli instrukcje zrealizowane na zamówienie wybranego producenta. CONCEPTO opracowało wiele nowoczesnych
technologii, które w bardzo innowacyjny sposób mogą objaśniać obsługę urządzeń, programów itd. Innowacyjność polega na budowaniu interaktywnych instrukcji video, w których prezenter pokazuje np. jak uruchomić pralkę, użytkownik może zadać pytanie, a prezenter pokaże w jaki sposób rozwiązać dany problem.

Tego typu instrukcje z uwagi na bardzo atrakcyjną formę będą również znakomitą reklamą danego produktu. Mamy nadzieję, że łatwo uda się poprzez prezentację wersji demonstracyjnych skłonić kolejnych
producentów do zaprezentowania swoich wyrobów.

W portalu istnieje również opcja "Rejestrator Problemu" dla osób, które nie znalazły odpowiedzi na swoje pytania w aktualnej bazie portalu. Do rejestratora będą mieli dostęp wzyscy eksperci zatem baza wiedzy powinna zostać szybko uzupełniana o brakujące elementy, a użytkownik otrzyma informację o tym, że znalazło się rozwiązanie jego problemu.

Poprzez rozbudowany system rankingów/komentarzy odbiorca wybierze najlepszą instrukcję oraz będzie miał pewność co do zamieszczonych informacji.

 

 

Portal będzie także bazą najlepszych fachowców w swoich dziedzinach. Jeżeli będziemy mieli problem z cieknącym kranem, w portalu „instrukcja.pl" znajdziemy nie tylko poradę jak naprawić kran, ale również odpowiednio posortowaną listę fachowców w danej dziedzinie (np. sortowanie po miejscowościach, ocenach fachowca, komentarzach itd ...).

W skrócie nasz serwis to:

♦ nowoczesny portal „instrukcja.pl"
♦ możliwość zaprezentowania społeczeństwu potężnej bazy wiedzy
♦ dostarczenie wielu osobom podstawowego lub dodatkowego źródła dochodów
♦ wprowadzenie nowych produktów/usług (interaktywna instrukcja)

Kto jest głównym odbiorcą portalu?

Odbiorcami treści oraz mediów prezentowanych w portalu „instrukcja.pl" jest bardzo szerokie grono użytkowników. Z przeprowadzonych analiz wynika, iż większość z nas ma problemy ze zozumieniem informacji zawartych w tradycyjnych drukowanych instrukcjach, poza tym bardzo często takie instrukcje ulegają zniszczeniu lub zgubieniu. Bardzo pomocnym narzędziem dla odbiorców będzie
wyszukiwarka ekspertów.


Mamy nadzieję, że dzięki swoim Użytkownikom oraz aktywnym Fachowcom portal instrukcja.pl stanie się największą i najlepszą bazą wiedzy praktycznej w polskim Internecie.

Informacje dodatkowe

Wszelkich dodatkowych informacji o portalu instrukcja.pl udzielają jego użytkownicy i twórcy.