Jak zrobić odlotowy domek z zapałek - Instrukcja.pl

Jak zrobić odlotowy domek z zapałek

Podobne instrukcje

Domek z piłeczkami

Od: WojakPolski
Liczba wyświetleń: 3327

Budowa gokarta (amatorska) [EN]

Od: manop
Liczba wyświetleń: 8594

Odsłon:  25126  Data dodania:  2009-02-24 09:27:36 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?

Opis:

Jak ułożyć domek z zapałek?

Zanim zaczniesz budować autorski domek z zapałek przygotuj następujące produkty:

 • zapałki
 • brystol (w zależności od wybranej opcji)
 • klej
 • wata

Instrukcja obsługi domku z zapałek wspartego o karton:

 1. Wydrukuj szablon konstrukcji i naklej na karton. Wytnij wzdłuż wzoru i sklej ze sobą używając kleju na gorąco.
 2. Przygotowane zapałki wyjmij z opakowania. Jeśli chcesz ożywić konstrukcję i podoba Ci się taki efekt, opal zapałki na końcach.
 3. Przyklejaj zapałki kolejno, jedna po drugiej na przygotowaną konstrukcję z kartonu do momentu aż pokryjesz całą przestrzeń. Pamiętaj, aby zapałki rozmieszczać bez znacznych odstępów. Do przyklejania najlepiej użyj kleju na gorąco, ponieważ zapewni najtrwalszy efekt.
 4. Wata posłuży jako element dekoracyjny imitujący dym wydobywający się z komina.

Instrukcja obsługi domku z zapałek wykonanego bez kartonu:

 1. Przygotowane zapałki wyjmij z opakowania. Pozostaw w oryginalnej formie, podpal na końcach lub połącz oba te efekty ze sobą. Kieruj się osobistymi preferencjami.
 2. Dwie zapałki ustaw pionowo naprzeciwko siebie (odstęp nieco mniejszy niż długość jednej z nich). Następnie poziomo, zaczynając od góry, przyklejaj kolejno po jednej zapałce (czerwony czubek po lewej stronie). Zachowuj niewielkie odstępy. Powinieneś zmieścić 8 zapałek. W kolejnym kroku zapałki przyklejaj pionowo, zacznij zaraz za czerwonym czubkiem. Tutaj też powinieneś zmieścić 8 zapałek.
 3. Ustaw dwie zapałki poziomo po przeciwległych końcach. Na górze czerwony czubek zapałki ma znaleźć się od prawej strony, a na dole po lewej. Następnie ponownie dwie zapałki przyklej na przeciwległych końcach pionowo. Od lewej strony czerwony czubek na górze, od prawej na dole. Powtórz analogicznie te dwie czynności (naprzemiennie) jeszcze 12 razy, aby domek przybrał na wysokości.
 4. Teraz przyklej kolejno 8 zapałek pionowo. Czerwony czubek ma znaleźć się po lewej stronie.
 5. W tym kroku 6 zapałek przyklej pionowo. Tym razem czerwona końcówka ląduje na dole.
 6. Na środku budowli umieść monetę. Cztery zapałki włóż pionowo (czerwoną główką do góry) na każdym z końców. Następnie w takiej samej formie umieść zapałki pomiędzy szczelinami 6 poprzednich zapałek, które przykleiłeś uprzednio. Otrzymasz w ten sposób kwadrat. Wyjmij monetę i ułóż pionowo kolejne sześć zapałek czerwoną główką do dołu.
 7. Pomiędzy wystające czerwone główki umieść pionowo zapałki z czterech stron budowli (główkami do góry). Powtórz czynność umieszczając zapałki poziomo.
 8. W szczeliny znajdujące się na górze przyklej zapałki pionowo. Powinno zmieścić się 30 zapałek z czterech stron łącznie.
 9. W szczeliny wkładaj kolejno zapałki do momentu aż zapełnisz całą wolną przestrzeń. Następnie na utworzonej kopule umieszczaj zapałki pod kątem (czerwona końcówka pozostaje na górze). Cztery zapałki umieść obok siebie. Będą imitowały komin.

Jeśli chcesz aby domek posiadał okna, w dowolne szczeliny włóż zapałki w taki sposób aby czerwona główka pozostała na zewnątrz.

Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (1)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


 • kizlaczek, 2015-12-01 16:23:11

  Posiadam lepszą instrukcję do pobrania tutaj: http://zwer.pl/6402

Instrukcje od

ARISTON EUROSTER 2000

Od:
Liczba wyświetleń: 22590

X-lander XA

Od:
Liczba wyświetleń: 22059

X-lander XQ

Od:
Liczba wyświetleń: 6954