ExtraNet WSB - zobacz możliwości! - Instrukcja.pl

ExtraNet WSB - zobacz możliwości!

Extranet WSB to wewnętrzny serwis internetowy, stworzony by maksymalnie uprościć przepływ informacji. Jest to jedyny w swoim rodzaju sposób komunikowania się z Uczelnią. Po zalogowaniu się do serwisu student otrzyma przygotowany specjalnie dla niego, pełe

Podobne instrukcje


Odsłon:  8594  Data dodania:  2009-04-09 11:01:45 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?

Opis:

Co to jest Extranet WSB?

Extranet to serwis internetowy służący do komunikacji, z którego możesz korzystać gdziekolwiek jesteś, zarówno z laptopa i telefonu. Opracowany z myślą o studentach Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu oraz Wrocławiu.

Jakie korzyści niesie ze sobą Extranet WSB?

Extranet WSB gwarantuje studentom dostęp do najpotrzebniejszych informacji, tj.

 • ocen z całego okresu studiów,
 • planu zajęć,
 • konsultacji wykładowców,
 • informacji bieżących dotyczących wydarzeń na uczelni,
 • informacji o przysługiwanych stypendiach,
 • informacji o terminach sesji,
 • odpowiedzi na najczęściej zadane pytania studentów,
 • regulaminu uczelni,
 • materiałów naukowych otrzymanych od wykładowców;
 • ofert pracy oraz stażu obejmujących Twój kierunek;
 • możliwość opłaty czesnego przy użyciu szybkich przelewów;

Ekstranet WSB przystosowano do dostępu całodobowego, aby studenci w każdej chwili mogli sięgnąć po interesujące ich informacje. Jest to niewątpliwe ułatwienie, a ogromne kolejki do dziekanatu i oczekiwanie na swoją kolej od wczesnych godzin porannych, aby coś załatwić, odchodzi w niepamięć.

Jak się zalogować do WSB Extranet?

 1. Proces logowania do WSB Extranet jest bardzo prosty. Studenci I oraz II stopnia logują się przy użyciu numeru albumu bądź specjalnego loginu przydzielonego przez uczelnię. Hasłem w obu przypadkach jest numer PESEL.
 2. Studenci podyplomowi jako login otrzymują indywidualny numer z uczelni, a hasłem do serwisu jest data urodzenia wpisana w formacie rok – miesiąc – dzień.
 3. Słuchacze studiów MBA w miejscu przeznaczonym na login wpisują numer słuchacza, a hasłem w tym przypadku również jest data urodzenia w formacie rok – miesiąc – dzień.
 4. Po pierwszym logowaniu zaleca się zmienić hasło pierwotne, aby zwiększyć bezpieczeństwo przechowywania danych osobowych. Można tego dokonać w zakładce „moje dane – profil studenta”, opcja „zmiana hasła”. W przypadku ewentualnych trudności uczelnia oferuje indywidualny kontakt email.

Instrukcjo-prezentacja przygotowana przez ekipę Instrukcja.pl na zlecenie Wyższej Szkoły Bankowej.

Extranet – ułatwienie w komunikacji

Extranet WSB to wewnętrzny serwis internetowy, stworzony by maksymalnie uprościć przepływ informacji. Jest to jedyny w swoim rodzaju sposób komunikowania się z Uczelnią. Po zalogowaniu się do serwisu student otrzyma przygotowany specjalnie dla niego, pełen pakiet informacji ułatwiających studiowanie. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii internetowych, studiowanie w WSB jest bardziej przyjazne.

Wirtualnie na Uczelni

Extranet umożliwia kontakt z Uczelnią przez całą dobę. Studenci także poza godzinami otwarcia dziekanatu czy biblioteki mogą uzyskać potrzebne informacje, sprawdzić wyniki z egzaminu lub godziny konsultacji wykładowcy, przejrzeć katalogi zasobów biblioteki. Wystarczy, że zalogują się do Extranetu. Mogą też zamówić potrzebne zaświadczenie czy sprawdzić obowiązujące regulaminy i płatności.

O klik od informacji

Dzięki Extranetowi studenci WSB z dowolnego miejsca na świecie mają kontakt z Uczelnią i bieżący dostęp do m.in.: ocen z całego okresu studiówgodzin dyżurów Władzharmonogramu i planu zajęćporadnika dla poszukujących pracy przygotowanego przez Biuro Kariermateriałów dydaktycznych: materiałów i skryptów zamieszczonych przez wykładowców, spisu literatury, interesujących adresów internetowych itp. poprzez przekierowanie na uczelnianą platformę e-learningowąkatalogu biblioteki WSB, w którym bez problemu można znaleźć interesującą książkęterminarza przebiegu sesjiregulaminów i zarządzeń, które obowiązują na Uczelniinformacji o stypendiach i zmieniających się możliwościach dofinansowania naukiinformacji o możliwościach odbycia ciekawych praktykinformacji o możliwościach ciekawego spędzenia czasu poza Uczelniąodpowiedzi na najczęściej zadawane przez studentów pytaniawszystkich działów administracji uczelnianej

Jestem studentką WSB. Nie stoję w kolejkach do dziekanatu. Nie czekam godzinami na wyniki egzaminu. Extranet ułatwia mi kontakt z Uczelnią i oszczędza mnóstwo czasu

Agnieszka Golec, III rok, Finanse i Handel Międzynarodowy

 

Zapraszamy na stronę: www.wsb.pl

Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (1)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od instrukcjaPL