otljarocin - Instrukcja.pl

otljarocin

Ośrodek Techniki Leśnej Jarocin

Oceń użytkownika

Średnia ocena: 0 (0 głosów)

Moje branże

Leśnictwo


O mnie

Obecny Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie powstał jako Ośrodek Transportu Leśnego w 1968 r. w wyniku przekształcenia Zespołu Lasów Państwowych z siedzibą w Gnieźnie.
1 stycznia 1970 r. zakład został przeniesiony z Gniezna do Jarocina.
Podstawową działalnością Ośrodka Transportu Leśnego w Jarocinie był wywóz drewna z lasu oraz zrywka, które były prowadzone na terenie wykraczającym poza granice obecnego województwa wielkopolskiego. Zadania transportowe były realizowane przez 17 stacjonarnych brygad terenowych, z pełnym zapleczem administracyjnym, technicznym oraz socjalnym. Zakład prowadził również działalności w zakresie:

* przygotowania gleby (zagospodarowanie lasu),
* utrzymywania dróg gruntowych (średnio 1 300 km/rocznie),
* modernizacji i budowy dróg leśnych (15 km/rocznie).

W latach osiemdziesiątych w ramach OTL-Jarocin działała także Wytwórnia Mas Bitumicznych w Hilarowie k/Jarocina. W tamtym okresie zakład zatrudniał około 600 osób (maks. 800).
Restrukturyzacja sektora leśnego...
Przeobrażenia gospodarcze w Polsce na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, restrukturyzacja całego sektora produkującego dla leśnictwa, a przy tym likwidacja całej produkcji w Zakładach Maszynowego Leśnictwa i ośrodkach badawczo-wdrożeniowych sprawiły, że firma zaczęła zmieniać profil swojej działalności, rezygnując z dotychczasowych i wprowadzając nowe, w tym produkcję maszyn i urządzeń. OTL-Jarocin został spadkobiercą tychże zakładów, przejmując ich działalności. Na rok 1990 datuje się wprowadzenie seryjnej produkcji początkowo tylko części, a później również maszyn leśnych. Ciągła modernizacja, wprowadzanie poprawek, unowocześnianie i wprowadzanie coraz to nowszych urządzeń do produkcji sprawiły, że obecnie OTL-Jarocin posiada największą ofertę maszyn i urządzeń dla gospodarki leśnej. W tym okresie firma rozpoczęła również działalność handlową, nawiązana została współpraca z firmami skandynawskimi i innymi, która trwa do dnia dzisiejszego.

Tak duże zmiany w działalności firmy sprawiły, że Ośrodek Transportu Leśnego w Jarocinie z zakładu o zasięgu regionalnym stał się zakładem o zasięgu krajowym. Jest jedynym zakładem w strukturze Lasów Państwowych prowadzącym działalność produkcyjną oraz handlową maszyn i urządzeń leśnych.

Z dniem 1 stycznia 2001 r. decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych nastąpiło wydzielenie majątku i przekształcenie zakładu w Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie.

Modernizacja firmy…
W celu sprostania wymaganiom klientów i zmian na rynku leśnym zakład przechodzi ciągłą modernizację. Od roku 1995 zakład przeszedł niemalże kompletną przebudowę budynków produkcyjnych, administracyjnych oraz infrastruktury. Unowocześniony został park maszynowy, który sukcesywnie jest modernizowany. W jego skład wchodzą coraz to nowsze maszyny o czym świadczą ostatnio zakupione dwa numeryczne centra obróbcze oraz wyważarka dynamiczna do wałów. Dzięki temu wszystkiemu możemy zapewnić najszerszą ofertę sprzętu i urządzeń leśnych na rynku polskim oraz wchodzić na rynki zagraniczne. Również pozostałe budynki zostały zmodernizowane. W roku 1996 został oddany do użytku drugi biurowiec, w którym mieszczą się biura konstrukcyjne, serwisowe oraz kontroli jakości. Od 2003 roku trwa ciągła modernizacja terenów zielonych, wprowadzono monitoring.
Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie jest jednym z sześciu zakładów o zasięgu krajowym i jedynym zakładem produkującym maszyny leśne, wydzielonym w strukturze Lasów Państwowych . Zakład podlega bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu Lasów Państwowych.


Statystyki

2009-05-05 09:14:17
1575
3
2,80
127
1
0
0
0
0

Komentarze (1)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy.


Instrukcje użytkownika otljarocin (3)

TECHNIKI I TECHNOLOGIE ZAGOSPODAROWANIA LASU
  • Materiały szkoleniowe 2009 rok OTL Jarocin
  • Dodano: 2009-07-09 14:13:48
PŁUG AKTYWNY 1-TALERZOWY P1T
  • Przeznaczenie, działanie, użytkowanie, koszty pracy
  • Dodano: 2009-05-27 07:56:18
Forwarder Vimek 606TT
  • Ta instukcja jest do modelu mini forwarder 606TT i Vimek forwarder 420.
  • Dodano: 2009-05-05 12:39:00