Aktualności - Instrukcja.pl

Aktualności

Ciekawy pomysł na wsparcie kampani „Prędkość zabija. Włącz myślenie”

MapaMap wspiera kampanię społeczną „Prędkość zabija. Włącz myślenie" Prośba kilkuletniej dziewczynki zwracającej się do kierowcy: „Proszę zwolnij, zanim coś się stanie, prędkość zabija. Włącz myślenie"powoduje, że odruchowo zdejmujemy nogę z gazu i patrzymy na szybkościomierz. 


W ten sposób, producent najnowszej wersji oprogramowania do nawigacji MapaMap 7.0 wspiera tegoroczną, wakacyjną kampanię społeczną „Prędkość zabija. Włącz myślenie". Dziecinny głos sumienia usłyszymy po przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym - by jednak nie zniechęcać kierowców - komunikat usłyszymy nie częściej niż raz na 2 godziny.

1 czerwca bieżącego roku wystartowała ogólnopolska kampania społeczna realizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod hasłem „Prędkość zabija. Włącz myślenie". Celem akcji jest uświadomienie i przypominanie kierowcom wyruszającym w wakacyjne podróże, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej prędkości podczas jazdy. Kampania będzie obejmowała sploty reklamowe w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych, oraz specjalnie przygotowane komunikaty dźwiękowe, które będą ostrzegały kierowców korzystających z nawigacji samochodowej MapaMap.

Producent nawigacji MapaMap ma nadzieję, że głos płynący z urządzeń GPS będzie najbardziej skutecznym narzędziem wpływającym na poprawne zachowania kierowców, gdyż dotrze do nich dokładnie w chwili, gdy znajdują się za kierownicą. Najnowsza wersja nawigacji MapaMap oznaczona symbolem 7.0 wprowadza szereg funkcjonalności związanych z tą akcją. Przede wszystkim już na samym starcie podczas uruchamiania nawigacji wyświetlana jest plansza informująca o akcji. Następnie w formie komunikatu dźwiękowego, usłyszymy apel kilkuletniej dziewczynki zwracającej się do kierowcy słowami: „Proszę zwolnij, zanim coś się stanie, prędkość zabija. Włącz myślenie".

MapaMap 7.0 posiada także funkcję ostrzegania kierowców przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jeżeli użytkownik nawigacji aktywuje tę funkcję, to w każdej sytuacji, gdy przekroczy dozwoloną prędkość, na ekranie nawigacji wyświetli mu się informacja o takim przekroczeniu. Jeżeli przekroczenie będzie miało miejsce w terenie zabudowanym dodatkowo zostanie ponownie odtworzony komunikat dźwiękowy z głosem dziecka proszącym o zwolnienie.

W trosce o skuteczność i społeczną akceptację akcji, producent MapyMap odtwarzanie dodatkowego komunikatu ograniczył w czasie - będzie się on pojawiał nie częściej, niż co 2 godziny - aby nie zniechęcić kierowców do aktywowania tej funkcji.

Cała akcja związana z komunikatami wypowiadanymi głosem dziecka zakończy się wraz z wakacjami. W nawigacji pozostanie jednak funkcja dźwiękowego ostrzegania o przekraczaniu prędkości, tak samo jak dostępne od dawna ostrzeganie przed fotoradarami, przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami.

IMAGIS S.A. producent MapyMap dołoży także wszelkich starań aby przekonać jak największa liczbę z użytkowników tej nawigacji do pobierana najnowszej wersji 7.0. Dodatkową zachętą jest fakt, że wprowadza ona szereg nowych funkcji takich jak nowe sposoby wyznaczania tras, możliwości unikania płatnych autostrad, dróg gruntowych i przepraw promowych. Nowa wersja oferuje także aktualne mapy Polski z II kwartału 2011.

Więcej informacji o nowej wersji 7 i akcji społecznej można znaleźć na stronie internetowej www.MapaMap.pl i na stronie akcji www.predkosczabija.pl


IMAGIS SA producent MapyMap - jest polską firmą, która od 1992 roku dostarcza Systemy Informacji Geograficznej (GIS), tworzy mapy cyfrowe oraz systemy nawigacyjne. Doradza, szkoli oraz buduje i integruje systemy informatyczne z funkcjonalnością GIS.

 

Advantech EKI-4524RI - nowy switch z 24 portami Fast Ethernet oraz 2 portami SFP

EKI-4524RI to niezarządzalny switch ethernetowy firmy Advantech wyposażony w 24 porty Fast Ethernet. Dodatkowo przełącznik posiada 2 porty SFP umożliwiające zastosowanie łącz światłowodowych w wersji wielomodowej oraz jednomodowej.

Rozwiązanie takie zapewnia dowolną rozbudowę urządzenia bez konieczności jego zmiany oraz całkowicie zabezpiecza porty przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Ponadto wszystkie porty Fast Ethernet wyposażone zostały w ochronę ESD do 8kVDC oraz w zabezpieczenie EFT do 4kVDC na wejściu zasilającym. EKI-4524RI przystosowany został do pracy w trudnych warunkach przemysłowych w temperaturze od -40 do 75°C. Jego zakres zastosowań rozszerza szereg spełnianych norm takich jak energetyczna IEC61850-3 i wstrząsowa IEC60068. W celu poprawy szybkości transmisji danych na pokładzie wbudowano bufor danych 4Mbit oraz tablicę o rozmiarze 8000 MAC adresów. Switch posiada metalową obudowę zgodną z IP30 oraz umożliwia montaż w szafie rackowej 19'. Wymagane zasilanie mieści się w zakresie 100-240VAC lub 100-240VDC.

- 24 porty Fast Ethernet 10/100Base-TX oraz 2 porty SFP
- Spełnia normę energetyczną IEC61850-3
- Zasilanie z zakresu 100-240VAC lub 100-240VDC
- Wyjście przekaźnikowe 24mA@250VDC
- Wszystkie porty z zabezpieczeniem ESD do 8000VDC
- Chronione źródło zasilania do 4000VDC
- Autonegocjacja prędkości,automatyczny wybór MDI/MDI-X
- Tablica o rozmiarze 8000 MAC adresów
- Bufor danych 4Mbits
- Praca w zakresie temperatury od -40 do 75°C
- Montaż w szafie rackowej 19'
- Metalowa obudowa zgodna z IP30Więcej informacji na stronach: 

http://www.elmark.com.pl/products/advantech/produkt.php?produkt=1725

http://www.switche-przemyslowe.pl
 

ICY BOX - nowa marka serwerów z Veracomp

Na podstawie zawartej z firmą RaidSonic umowy dystrybucyjnej, Veracomp poszerzył ofertę o produkty marki ICY BOX. Wśród nowości znalazły się zarówno urządzenia dla małych i średnich firm, jak i akcesoria multimedialne dla użytkowników domowych.

W Veracomp dostępnych jest kilka modeli wielofunkcyjnych serwerów plików NAS marki ICY BOX, dedykowanych firmom z sektora MSP oraz użytkownikom domowym. Urządzenia te realizują wszystkie standardowe funkcje serwera plików, a ponadto - w zależności od modelu - mogą pomieścić do dwóch 3,5-calowych dysków twardych, natomiast wybrane posiadają też złącze USB 3.0.

Wśród akcesoriów komputerowych ICY BOX, najliczniejszą pozycję stanowią obudowy na dysk twardy (plastikowe i aluminiowe), gdzie można znaleźć urządzenia przeznaczone dla dysków 2,5 oraz 3,5-calowych, wyposażone w złącza USB 2.0 lub 3.0, a ponadto wyróżniające się dodatkowymi opcjami, jak szybki backup. Dla dysków twardych (2,5-3,5”) dedykowane są również stacje dokujące: od najprostszych po wersje z hubem USB i czytnikiem kart SD. Natomiast na potrzeby domowej rozrywki, ICY BOX proponuje odtwarzacze multimedialne z dyskiem sieciowym.

Produkty ICY BOX można już zamawiać w Veracomp.
 

MapaMap 7.0 - jest już nanowsza wersja!

Totalna rewolucja w nawigacji MapaMap. Najnowsza wersja 7.0 popularnego w Polsce oprogramowania do nawigacji samochodowej całkowicie zmienia interface użytkownika, wprowadza nową koncepcję wyznaczania optymalnych tras, szybsze wyszukiwanie tras,rozmieszczenie sygnalizacji świetlnej w Warszawie oraz oferuje najnowsze mapy Polski z II kwartału 2011.
Dla konserwatystów jest dobra wiadomość - stary interface pozostaje dostępny jako opcja.

Link do filmu o MapaMap 7.0 na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=krnn0keugiY

Więcej zdjęć z urządzeniem i screenów: ftp://indalo.pl/imagis/mapamap_7

Sercem nawigacji jest sposób wyznaczania tras do podanego celu. Użytkownicy zwykle maja niedosyt możliwości wpływu na wybieraną trasę – mając wybór pomiędzy najkrótszą i najszybszą. Producent MapyMap przygotował, na tegoroczne wakacje totalną rewolucję w sposobie wyznaczania optymalnych tras w swojej nawigacji. Od wersji 7.0 wprowadzony został tak zwany „płynny algorytm” dzięki któremu to sam użytkownik decyduje o kryteriach wyznaczania trasy. Obsługa nowego algorytmu odbywa się za pomocą specjalnego suwaka, dzięki któremu można ustawić czy podczas wyznaczania trasy większy nacisk położony zostanie na jakość dróg, którymi trasa będzie prowadziła czy na odległość pomiędzy startem i metą. Wypośrodkowanie suwaka stworzy trasę optymalną natomiast ustawienie go na skrajnych końcach odpowiednio trasę najkrótsza i najszybszą.

Suwak do obsługi trasy ma dość szeroką skalę zarówno w kierunku tras krótkich jak i szybkich tak, więc użytkownik będzie mógł nie tylko ustawić trasę szybką, krótką i optymalna, ale także zaprogramować indywidualne pośrednie preferencje.

Dodatkowymi funkcjami, jakie wprowadza MapaMap 7.0, które również dotyczą sposobu wyznaczania tras jest możliwość włączenia funkcji unikania płatnych autostrad, unikania dróg gruntowych oraz zablokowania możliwości wyznaczenia trasy, która uwzględnia przeprawę promową. Warto również przypomnieć, że w nawigacji MapaMap można także wyznaczyć trasę dla pieszego, która pomija wszelkiego rodzaju restrykcje drogowe przeznaczone dla samochodów. Wprowadzanie nowej logiki obliczania tras zaowocowało również wyraźnym poprawieniem czasu ich wyznaczania. MapaMap 7.0 znacznie szybciej oblicza trasy zarówno podczas pracy w samochodzie z ustaloną pozycją GPS, jak również podczas planowania trasy w pomieszczeniach – bez dostępu do sygnału GPS.

Najbardziej widocznym, elementem jest nowy interface użytkownika o nazwie MODERN. Wprowadza on kompletnie inną wizualizację i nawigację menu użytkownika. Sama logika grupowania funkcji w menu nie została zmieniona - użytkownicy nie muszą się uczyć wszystkiego od nowa – zaproponowany został nowy, czytelniejszy sposób rozmieszczenia wszystkich funkcji w kolejnych oknach menu.

„Naszym zdaniem nowy, interface jest czytelniejszy, bardziej intuicyjny i przyjemny dla oka. Wypełnia cały ekran nie pozostawiając wolnego niewykorzystanego pola. Osoby testujące go przed premierą, tak szybo przyzwyczajały się do nowego wyglądu, że już po paru chwilach ciężko je było namówić do testowania nawigacji z poprzednimi ustawieniami. Niemniej jednak dotychczasowy interface jest również dostępny, tak by osoby wyjątkowo silnie związane z poprzednim wyglądem MapyMap nie musiały używać nowego.” – komentuje Łukasz Brzostek, Kierownik Działu Marketingu w IMAGIS S.A., producenta MapyMap.

Nowe mapy

MapaMap 7.0 oferuje także najnowszy pakiet map cyfrowych Polski z II kwartału 2011. Do bazy danych mapowych producent dodał 427 nawigacyjnych planów miast i miejscowości, ponad 3.600 obiektów POI oraz nowo otwarte inwestycje drogowe m.in. takie jak:

• Nowy fragment autostrady A1 Rowień-Świerklany
• Nowy fragment autostrady A8 obwodnica Wrocławia odcinek węzeł A4-węzeł lotnisko
• Nowy fragment drogi ekspresowej S7 Występa-Skarżysko-Kamienna
• Obwodnica Zbrudzewa
• Obwodnica Babimostu
• Obwodnica Wschowej
• Nowy przebieg drogi wojewódzkiej 598 w Olsztynie
• ok. 30 nowych rond w całej Polsce

Z przydatnych danych nawigacyjnych w najnowszej MapieMap 7.0 pojawiły się również strefy płatnego parkowania dla 63 miast Polski (w wersji 6.8 było tylko 30 miast zawierających takie dane) oraz lokalizacja sygnalizacji świetlej dla miasta stołecznego Warszawa. Aktualizując mapy producent nie zapomniał o ścieżkach rowerowych i pieszych szlakach turystycznych - przybyło ich ponad 1.000 km. Stale aktualizowana jest także baza fotoradarów i dokładnych punktowych adresów.
Baza danych mapowych zawarta w MapyMap 7.0 w chwili premiery przedstawiona jest poniżej.

Informacje o sieci drogowej i planach miast:

• 2,6 miliona punktów adresowych (dokładnie 2 636 481)
• 470.580 kilometrów dróg ogółem w tym 321 726 488 km dróg utwardzonych
• 9.394 planów miast i miejscowości w tym 3400 szczegółowych planów z adresami
• 58.000 miejscowości w Polsce, wszystkie uwzględniane przez Główny Urząd Statystyczny

Dane turystyczne:

• 19.466 km ścieżek rowerowych
• 24.630 km pieszych szlaków turystycznych

Dane topograficzne:

• lasy, parki, skwery, tereny zielone
• rzeki, jeziora, kanały, potoki, stawy, fosy
• szczyty górskie, przełęcze, wąwozy, doliny, klify
• tereny zabudowany miejskiej, tereny przemysłowe
• ukształtowanie terenu całej Polski prezentowane za pomocą poziomic (warstwic)

Obiekty użyteczności publicznej POI: 223 248

• 29.436 obiekty handlowe (centra handlowe, hipermarkety, supermarkety, sklepy)
• 27.142 obiektów noclegowych (hotele, pensjonaty, kwatery, schroniska)
• 22.581 obiekty bankowe (placówki banków i bankomaty)
• 16.271 obiekty gastronomiczne (restauracje, bary, obiekty typu fast food)
• 7.236 obiektów typu auto usługi (warsztaty samochodowe, myjnie, wulkanizacje)
• 6.183 stacji paliw
• i wiele innych przydatnych w podróży

Przydatne dane nawigacyjne:

• Baza fotoradarów obejmująca 1.888 miejsca
• Ograniczenia prędkości na wszystkich drogach krajowych + 125 wybranych miast
• 24 charakterystyczne dla Warszawy fotorealistyczne budynki 3D tzw. Landmarki
• 16 miast zawierających budynki 3D
• 28 miast zawierających obrysy budynków
• 63 miasta z zaznaczonymi strefami płatnego parkowania

Dotychczasowi użytkownicy nawigacji MapaMap jak zwykle mogą dokonać aktualizacji oprogramowania i map poprzez stronę internetową www.MapaMap.pl.
Natomiast pierwszymi urządzeniami GPS z zainstalowaną najnowszą MapaMap 7.0 będą nawigacje marki SmartGPS. Z pośród licznych modeli tej marki na szczególną uwagę zasługuje urządzenie SmartGPS SG 760 VISION, które jako pierwsze w Polsce oferuje nawigację z wbudowanym odbiornikiem TV.

IMAGIS SA producent MapyMap - jest polską firmą, która od 1992 roku dostarcza Systemy Informacji Geograficznej (GIS), tworzy mapy cyfrowe oraz systemy nawigacyjne. Doradza, szkoli oraz buduje i integruje systemy informatyczne z funkcjonalnością GIS.
Totalna rewolucja w nawigacji MapaMap. Najnowsza wersja 7.0 popularnego w Polsce oprogramowania do nawigacji samochodowej całkowicie zmienia interface użytkownika, wprowadza nową koncepcję wyznaczania optymalnych tras, szybsze wyszukiwanie tras,rozmieszczenie sygnalizacji świetlnej w Warszawie oraz oferuje najnowsze mapy Polski z II kwartału 2011.
Dla konserwatystów jest dobra wiadomość - stary interface pozostaje dostępny jako opcja.

Sony KDL 40EX720 - nowość na rynku TV

Sony KDL 40EX720 wyznacza nowe trendy wśród telewizorów z wyższej półki. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych funkcji staje się liderem na rynku. Aplikacja Media Remote, port USB, Skype to już nie tylko domena komputerów.

Od niedawna posiadają je odbiorniki telewizyjne.
Telewizorem, który łączy w sobie kilka nowoczesnych aplikacji jest SONY KDL-40EX720. Ekran 40 cali, full HD z obrazem w 2D i 3D, podświetleniem Edge LED oraz technologią Motionflow XR 200 to nie wszystko. Jednym z ciekawszych elementów jego wyposażenia jest czujnik obecności widza, który został poszerzony o nowe możliwości.
- Czujnik obecności nie ogranicza się już tylko do prostego wykrywania obecności widza przed telewizorem. Teraz, jeśli wykryje, że nie ma nikogo przed ekranem, wygasi obraz. Natomiast dźwięk będzie odtwarzany jeszcze przez 30 min. Jeżeli po tym czasie nikt nie pojawi się przed telewizorem przechodzi on w stan czuwania - mówi Rafał Zych, dyrektor handlowy sklepu Matrix Media, autoryzowanego przedstawiciela Sony.
Sony KDL-40EX720 posiada także aplikację Media Remote, która umożliwia sterowanie telewizorem za pomocą telefonu komórkowego. Smartfony wyposażone w system Android lub iOS pełnią tutaj rolę pilota, a telewizor może być drugim wyświetlaczem obrazów z Internetu. Sony KDL-40EX720 daje również możliwość prowadzenia rozmów wideo za pomocą programu Skype. Opcja dodania kamery i mikrofonu pozwoli na wykonywanie darmowych wideo-połączeń do rodziny i znajomych z całego świata. Znajdujący się w KDL-40EX720 port USB pozwala natomiast na umieszczenie w telewizorze zewnętrznego dysku. Daje to możliwość odtwarzania filmów, fotografii cyfrowych oraz nagrań muzycznych. Port USB umożliwia również nagranie programu telewizyjnego bezpośrednio na dysku przy użyciu złącza USB.

 

 

Sony DSC-WX7

Sony wypuściło na rynek nowy aparat kompaktowy DSC-WX7, który umożliwia robienie zdjęć w jakości zbliżonej do lustrzanki. Poręczna cyfrówka łączy funkcje zarezerwowane wcześniej dla bardziej zaawansowanych modeli.


DSC-WX7 to aparat cyfrowy z funkcją nagrywania filmu Full HD, trybem Dual Rec i możliwością wykonywania zdjęć 3D. Produkt wyposażono w dwa oddzielne przyciski dla trybu nagrywania i robienia zdjęć, co pozwala na wykonanie fotografii w trakcie kręcenia filmu.

- Cyber-shot WX7 to nieduża i łatwa w obsłudze cyfrówka, która otwiera niezwykłe możliwości tworzenia oraz przetwarzania filmów i zdjęć. Wysoką jakość i szczegółowość obrazu zapewnia 16,2 megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R. Dodatkowo, model DSC-WX7 posiada obiektyw 25-125 mm z 5-krotnym zoomem optycznym, który doskonale nadaje się do robienia zdjęć krajobrazu oraz fotografii grupowych. To sprzęt za niewygórowaną cenę, który pozwoli laikowi zrobić zdjęcia niemal w jakości lustrzanki - mówi Rafał Zych, dyrektor handlowy sklepu Matrix Media, autoryzowanego przedstawiciela Sony.

DSC-WX7 należy do pierwszych cyfrowych aparatów kompaktowych z funkcją 3D Still Image, która umożliwia wykonywanie zdjęć 3D przy użyciu jednego obiektywu oraz jednego przetwornika obrazu. Posiada również tryb Sweep Multi Angle, dzięki któremu możliwy jest podgląd symulacji obrazu 3D na ekranie aparatu. Można go oglądać z różnych perspektyw z zależności od nachylenia wyświetlacza cyfrówki.

Sony DSC-WX7


Ultra lekki tablet Ruggedbook SR810

Na targach COMPUTEX 2011 firma należąca do grupy SAMWELL, producent sprzętu marki RuggedBook, zaprezentowała nowe wyjątkowe rozwiązanie - tablet Fully Rugged super mobilny ważący ok. 0.5 kg.


Tablety klasy fully rugged dotychczas ważyły ok. 2 do 3 kg. Dla ludzi pracujących w terenie jest to stanowczo zbyt wysoka waga. Firma Samwell Grup na targach COMPUTEX 2011 zaprezentowała rozwiązanie, które zainteresuje wielu ludzi pracujących w terenie i używających sprzętu mobilnego właśnie ze względu na cechy mobilności tego modelu. Cenne są też cechy wydajności, dużej rozdzielczości ekranu i pelna komunikacja.Właściwości:


- Nowy procesor zintegrowany i energooszczędny Intel ATOM Lincroft z chipsetem PCH
- Matryca 7 cali o wysokiej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli dotykowa Multi-touch LED
- Wbudowane moduły WiFi bgn, Bluetooth
- Wbudowana w tylnej części kamera 5.0 Mpikseli z autofocusem i lampą LED
- Wbudowana przednia web-kamera 2.0 Mpikseli
- Opcjonalnie moduły WWAN i GPS
- Opcja wewnętrznego czytnika 1D lub 1D/2D
- Opcja czytnika HF RFID
- Poziom szczelności IP65
- Wytrzymałość na upadek z wysokości 100 cm
- Obudowa grubości tylko 2.2 cm i waga od 0.5 kg
- System Windows 7 lub Android


Tablet RuggedBook SR810 ważący ok. 0.5 kg oferuje dość wysoką wydajność dzięki zainstalowanego nowego energooszczędnego procesora Intel ATOM Lincroft z Whitney Point PCH, jednocześnie pozwalając pracować na jednej baterii powyżej 6 godzin. Baterię Li-Ion 3350 mAh dzięki funkcji Hot-swap można zamienić na nową w pełni naładowaną podczas nieprzerwanej pracy komputera.
Matryca 7 cali o wysokiej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli dotykowa Multi-touch jest podświetlana diodami LED. Tablet oferuje pamięć operacyjną 2 GB i dysk SSD.Najważniejsze cech w tej klasie sprzętu to:
- spełnia normy wytrzymałości MIL-SD-810G
- odporność na pył i wodę w klasie IP65
- odporność na upadek z wysokości 100 cm
- temperatura pracy od – 20 do 60 st. C

 

Więcej na www.ruggedbook.eu

 

« poprzednia 1 2105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 następna »