Forum - lodówkozamrażarka hoover hca 454 pw - Instrukcja.pl

lodówkozamrażarka hoover hca 454 pw


bartekdy
2010-10-28 22:29:53
witam od około 5 lat użytkuję trochę sprzętu marki hoover (obecnie marka candy) Tym razem problem z lodówko zamrażarką 454 PW (taka szersza - 70cm) Jakieś 3 miesiące temu pojawił się problem z migającym wyświetlaczem. Z braku czasu zbagatelizowałem, aż tak nie wkurzało. Dziś w jedyny dzień kiedy mogę cieszyć się rodziną a ta dz... się zj... . Rano zauważyłem że zamrażalnik pokazuje -3 stopnie, włączenie opcji super market nic nie pomogło, właściwie nie słyszałem pracy agregatu. Wyłączyłem na kilka godzin, rozmroziłem do końca, miała trochę lodu. Podczas rozmrażania coś tam sobie strzelała, ale to chyba normalne? Lodówka ustawiona była na 7 stopni choć wrażenie było iż jest w niej trochę cieplej niż zwykle. Po załączniu, w domu 22 stopnie, tmp lodówki pokazywał 24, ale to pewnie mało istotne. Lodówka zrobiła sobie test (od dziewiątego do pierwszego) po chwili załączył się agregat, ale tylko na chwilę, może na dwie minuty. U góry lodówki od jej tylnej strony było słychać dziwne dżwięki, brzęczenie, trudno mi opisać do czego to było podobne, ale miałem wrażenie jakby była tam woda? Gdy ją rozmrażałem poodrywałem też w lodówce od środka przy wentylatorze air flow szerokie na jakieś 10 - 12cm pasy lodu, długości po prawej i lewej na jakieś 25cm i grubości do 2cm. Wcześniej nie było tego w takiej ilości, jedynie trochę szronu. To też mnie zdziwiło. Lodówka ma autoodszranianie, zamrażarka w mojej wersji nie, podobne z inną literką w symbolu miały ale przegapiłem przy zakupie. Z tego co wydedukowałem, czytając forum, może to wskazywać naproblem z czujnikiem tmp czy zapchany jakiś filtr co pociąga za sobą konieczność napełnienia gazem,tu jest R600.

  Z góry dziękuję  

Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować.