Jak wybrać laptopa do pracy? - Instrukcja.pl

Jak wybrać laptopa do pracy?

Jak rozpoznać dobrego laptopa do pracy?

Podobne instrukcje

Lenovo ThinkPad R60e

Od:
Liczba wyświetleń: 1790

SigmaBC500

Od: Spider1sly
Liczba wyświetleń: 2709

Odsłon:  1507  Data dodania:  2014-02-18 12:39:38 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?
Tagi:laptop, do, pracy, biznesowy

Opis:

Dla dużej grupy użytkowników laptopy nie są w pierwszej kolejności sprzętem do konsumpcji multimediów czy też gier komputerowych, ale narzędziem pracy. Mało kto wie, że pomiędzy modelami konsumenckimi a tzw. modelami biznesowymi stworzonymi do pracy są spore różnice. Jak wybrać notebooka do pracy?

1. Zwróć uwagę na matrycę

Ekran jest kluczowy dla interakcji między użytkownikiem a komputerem. Jeśli zależy nam głównie na multimediach i grach, odpowiednim wyborem będzie matryca błyszcząca. Ale osoby skupione na pracy nie powinny stawiać na to rozwiązanie. Większość laptopów biznesowych i biurowych jest wyposażona w matową matrycę. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nie będziemy musieli borykać się z odbłyskami światła na ekranie.

2. Klawiatura jest kluczowa

Jeśli pracujemy dużo z danymi oraz tekstem, co jest standardem w większości biur i firm, nie obejdzie się bez klawiatury przystosowanej do tego celu. Najlepiej sprawdzają się w takich sytuacjach tradycyjne klawiatury wyposażone dodatkowo w blok numeryczny. Dodatkowym plusem będzie podświetlenie klawiatury od spodu. 

3. Kultura musi być

Do pracy potrzebujemy laptop, który będzie w minimalnym stopniu odciągał nas od naszych zadań, czy to wyglądem, czy innymi cechami. Dlatego tak ważna jest odpowiednia kultura pracy, szczególnie niski poziom hałasu oraz niewielka temperatura przy obciążeniach typowych dla zadań biurowych.

4. Wnętrze

Za osiągi laptopa odpowiadać będą jednak takie komponenty jak procesor, karta graficzna, pamięć RAM czy dysk twardy. Najlepiej wybierać modele dopasowane pod tym względem do naszych potrzeb. Pracując głównie z tekstem nie ma sensu inwestować w mobilną stację roboczą, np. Dell Precision M3800. Pracując z grafiką czy wideo nie ma siły, żeby uzyskać płynną pracę na prostym modelu do biura, np. ThinkPad L540.

Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy

Instrukcje od kutzzz

Jak wybrać laptopa do pracy?

Od: kutzzz
Liczba wyświetleń: 1507