Płytki Cementowe – Część 1 – Wybór i Układanie - Instrukcja.pl

Płytki Cementowe – Część 1 – Wybór i Układanie

Dlaczego zwykłe płytki ceramiczne, które można znaleźć w większości polskich domów są niezbyt trwałe? Podczas gdy kafle, które mamy okazję podziwiać na ścianach domostw w egzotycznych zakątkach świata, takich jak Maroko.

0,00 GB
Liczba pobrań: 4
 Pobierz plik

Podobne instrukcje


Odsłon:  1341  Data dodania:  2015-02-05 10:54:03 
Czy ta instrukcja jest pomocna ?

Opis:

Dlaczego zwykłe płytki ceramiczne, któremożna znaleźć w większości polskich domówsą niezbyt trwałe? Podczas gdy kafle, któremamy okazję podziwiać na ścianachdomostw w egzotycznych zakątkach świata,takich jak Maroko czy bliższa nam Hiszpania,zachwycają wyrazistością barw i – mimo żeczęsto zdobią zewnętrzne ściany budynków –trwają w prawie niezmienionym stanie przezwiele, wiele lat. Odpowiedź jest prosta iznajdziecie ją w pierwszej części Poradnika.
WYBÓR PŁYTEKWybór wzoru płytek nie należy do najłatwiejszych rzeczy, jeszcze większewyzwanie może przynieść dla niektórych ich układanie. Choćby z tego powodu, żewszystkich wzorów jest po prostu całe mnóstwo. Od kilku dziesięcioleci są onewytwarzane ręcznie, przez co ich powierzchnia jest zwykle nieregularna iznalezienie dwóch identycznych kafelków graniczy z cudem. Są za to niezwykletrwałe i odporne.Dobrym sposobem jest wykorzystanie symulatora układania płytek. Dzięki czemuna własne oczy możemy zobaczyć jak prezentują się płytki po ułożeniu.
PRZEKONAJ SIĘ JAK DZIAŁA SYMULATOR

UKŁADANIEMontaż płytek cementowych jest niezwykle prosty. Podstawowa zasada:powierzchnia, na której układane są płytki musi być sucha i idealnie płaska. Poodpowiednim ułożeniu podłoga uzyska niezmieniony przez wiele lat kolor i kształt.Proces układania płytek jest szalenie prosty i można podzielić go na 4 części:
1. Należy uprzednio przygotować suchą oraz idealnie płaską powierzchnię. Nigdynie umieszczamy płytek na mokrym cemencie – wilgoć może spowodowaćwystąpienie plam na płytkach.
2. Do układania płytek należy użyć kleju na baziecementu.Płytki układamy po kolei – bez użyciamłotka i innych tego typu narzędzi celemuniknięcia uszkodzeń.
3. Należy zachować jak najmniejszy odstęppomiędzy płytkami. W celu wypełnienia odstępówmiędzy płytkami, należy zaaplikować odrobinępłynnego cementu. Następnie dokładniesprawdzamy wypoziomowanie.
4. Nadmiar płynnego cementu w szczelinach należyusunąć przy pomocy wody i ściereczki lub papieruściernego, celem uniknięcia wystąpienia plam napłytkach. Nawilż płytki przed nałożeniem fugi. Fugapowinna być bezbarwna, aczkolwiek może byćdopasowana do wzoru płytek. Po jej nałożeniuwystarczy usunąć nadmiar fugi przy użyciu wody.
Teraz wystarczy już tylko przygotować impregnat, ale o tym w kolejnej częściporadnika :)
Płytki cementowe dostępne w sklepie Kolory Maroka (kliknij tutaj)
Dodaj do ulubionych Zgłoś naruszenie regulaminu

Komentarze (0)


Aby dodać komentarz musisz się zalogować.


Brak komentarzy