Wpisy z miesiąca Marzec 2012 - Instrukcja.pl

Wpisy z miesiąca Marzec 2012

Panasonic ELUGA – stylowy smartfon z systemem Android już w Europie

Firma Panasonic przedstawiła nowy smartfon - ELUGA - ultra-smukły, zaawansowany technicznie wodoodporny smartfon dla osób świadomych swojego stylu. Podczas odbywającej się w Hamburgu dorocznej Konwencji Panasonic, Laurent Abadie, CEO Panasonic Europe Ltd., ogłosił plany wprowadzenia smartfonów Panasonic na rynek europejski. Firma postawiła sobie za cel sprzedanie 1,5 miliona sztuk smarftonów w Europie w kolejnym roku rozliczeniowym (od 1 kwietnia 2012 do 31 marca 2013) w ramach ogłoszonej niedawno strategii rozwoju segmentu telefonów komórkowych obejmującej sprzedaż 15 milionów sztuk smartfonów na rynkach zagranicznych do końca roku rozliczeniowego 2015 (31 marca 2016).

„Panasonic jest jednym z największych dostawców telefonów komórkowych na rynku japońskim. W Europie popyt na telefony komórkowe, a w szczególności na smartfony, wzrasta i dojrzewa. Według nas na rynku brakuje jednak oferty urządzeń, które z powodzeniem łączyłyby piękno, wysokiej klasy rozwiązania inżynieryjne oraz najbardziej zaawansowane technologie wpływające na poprawę jakości życia" - powiedział Laurent Abadie z Panasonic Europe Ltd.
Nazwa modelu ELUGA, pochodzi od angielskiego wyrażenia "elegant user-oriented gateway". To pierwszy model z serii smartfonów Panasonic zaprojektowanych dla wymagających użytkowników, którzy poszukują ultra smukłych, a jednocześnie zaawansowanych technologicznie urządzeń. Telefon waży zaledwie 103 gramy, co czyni go jednym z najlżejszych telefonów z systemem Android dostępnych w Europie.

Najważniejsze cechy smartfonu Panasonic ELUGA:
• Supersmukły telefon o wymiarach 123mm x 62mm x 7,8mm.
• Międzynarodowy standard IP57, w zakresie odporności na kurz i wodę. Obudowa telefonu zachowuje wodoszczelność do głębokości 1 metra przy czasie zanurzenia do 30 minut. Nie przepuszcza także cząsteczek kurzu i pyłu o wielkości od 75 mikrometrów dzięki czemu telefon może przebywać w takim środowisku nawet do ośmiu godzin.
• NFC (Near-field communication), czyli technologia komunikacji bezprzewodowej obejmująca również płatności zbliżeniowe.
• 4,3-calowy pojemnościowy ekran OLED QHD o rozdzielczości 960x540 i jednym z największych współczynników proporcji ekranu do obudowy.
• Technologia „Swipe and Share" - pozwala użytkownikom na bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z telefonu na ekran telewizora lub do usług oferowanych w chmurze Pozwala także na transmisję filmu z telefonu na telewizor. Dodatkowo aplikacja VIERA Remote App pozwala na używanie telefonu jako pilota do innych urządzeń elektronicznych takich jak telewizory Smart VIERA, odtwarzacze Blu-ray czy zestawy kina domowego.
• 8-megapikselowy aparat z autofokusem oraz 8GB wbudowanej pamięci.
• Dwurdzeniowy procesor 1GHz (OMAP4430), system Android Gingerbread (wersja 2.3.5) z możliwością późniejszej aktualizacji do wersji Ice Cream Sandwich.

Smartfon Panasonic ELUGA oferuje także tryb „eco" będący unikatową energooszczędną technologią Panasonic, która pomaga dbać o środowisko wyłączając funkcje, które nie są niezbędne, gdy bateria telefonu jest bliska wyczerpania.

Według Toshiya Matsumuyra, General Manager, Head of Mobile Communications, Panasonic System Communications Europe: „Pomimo niespotykanego wzrostu liczby smartfonów, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat, jeszcze nikomu nie udało się zaproponować urządzenia idealnego pod względem zarówno wzornictwa jak i funkcjonalności. Wprowadzając na rynek model ELUGA chcemy udowodnić, że można jednocześnie zaoferować styl, funkcjonalność, wzornictwo i najlepsze technologie w konkurencyjnej cenie."
Linia smartfonów Panasonic na rynek europejski będzie prezentowana także27 lutego w Barcelonie podczas Mobile World Congress na stanowisku CY31.

 

 

###


O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/

 

źródło: Panasonic Polska

 

LG PREZENTUJE NOWĄ LINIĘ TELEWIZORÓW CINEMA 3D

Już w kwietniu polscy użytkownicy telewizorów będą mieli okazję przeżyć emocje, jakie do tej pory nie były dostępne dla posiadaczy telewizorów poprzedniej generacji. Firma LG przedstawi najnowszą linię telewizorów Cinema Screen, bezpośrednio inspirowanych najlepszymi osiągnięciami technologicznymi, znanymi z sal kinowych.

Minimum ramki, maksimum obrazu- LG Cinema Screen
Dzięki znacznej redukcji grubości obudowy i pomniejszonej szerokości ramki, telewizory z linii LG Cinema Screen zapewniają użytkownikom najwyższą jakość odbioru obrazu. Inspiracją dla nowego wzornictwa był ekran kinowy, którego niepodważalną zaletą jest fakt, iż nie posiada on żadnych zbędnych elementów, które mogłyby niekorzystnie wpływać na sposób odbioru obrazu. Zastosowanie estetycznej i ultra cienkiej obudowy telewizorów sprawia, iż każdy użytkownik może w zaciszu własnego mieszkania poczuć się jak na ekskluzywnym, prywatnym seansie. Minimalistyczny styl połączony z wysokiej jakości materiałami sprawiają, że najnowsze telewizory firmy LG cechują się niezwykle subtelnym wyglądem.

Precyzyjna siła
Ważnym elementem filozofii wschodu jest łączenie przeciwieństw a zachodu - wiara w siłę nauki. Szanując obie tradycje, firma LG stworzyła linię telewizorów, które w niezwykle cienkiej obudowie, kryją najbardziej zaawansowaną technologię podświetlania - NANO FULL LED. Równomierne i precyzyjne rozmieszczenie diod pozwoliło osiągnąć niespotykaną nigdy wcześniej wyrazistość i płynność obrazu. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu technologii Micro Pixel Control, urządzenie kontroluje każdą diodę LED, podświetlającą matryce ekranu, osobno. Pozwala to na osiągnięcie niezwykłej dokładności wyświetlania z zachowaniem wysokiego wskaźnika kontrastu. Rozwiązanie to sprawia również, że możliwe jest jednoczesne uzyskanie doskonałej głębi czerni oraz bardzo żywych kolorów w połączeniu z niewielkim zużyciem energii. Wszystko to, w połączeniu z panelem IPS, który zapewnia wyjątkowo szeroki kąt oglądania, sprawia, że rozrywka najwyższej jakości w zaciszu własnego domu, jest dostępna dla każdego.

Trzeci wymiar pod pełną kontrolą
Telewizory z serii Cinema Screen zapewniają najwyższy poziom kontroli, zarówno nad dźwiękiem jak i obrazem. Dzięki funkcjom Sound Zooming i 3D Depth Control, użytkownik w zależności od indywidualnych preferencji, może regulować głębię
i zakres efektów trójwymiarowych, dzięki czemu możliwe są realistyczne wrażenia, dostosowane do potrzeb każdego domownika. Co więcej, dzięki wbudowanemu konwerterowi, każdy obraz wyświetlany w technologii 2D może być płynnie przekształcony do 3D, z zachowaniem głębi i wysokiej jakości. Dodatkowo, jeśli rozdzielczość przedstawianych treści jest niska, możemy skorzystać z funkcji Resolution Upscaler, która automatycznie skoryguje wszelkie niedoskonałości.

Wspólna rozrywka smakuje lepiej
Korzystanie ze wszystkich funkcji, które oferuje nowa linia telewizorów firmy LG sprawi jeszcze większą radość, jeśli podzielimy się nią z najbliższymi. System Smart Share Plus znacznie ułatwi nam to zadanie. Dzięki funkcji 2nd display, wszystkie osoby w zasięgu sieci Wi-Fi mogą obserwować to, co wyświetlane jest na ekranie urządzenia, za pomocą swoich smartfonów lub tabletów. Mobile HD Link umożliwia nam jednoczesne podłączenie urządzenia mobilnego z telewizorem za pomocą kabla mikro HDMI oraz ładowanie go. Dodatkowo, funkcja Dual Play pozwala na prowadzenie jednoczesnej rozgrywki przez dwóch graczy bez konieczności dzielenia ekranu na pół. Wystarczą do tego niezwykle lekkie, okulary, które jako pierwsze na świecie uzyskały certyfikat braku migotania Flicker Free 3D. Wszystko to sprawia, że rozrywka w gronie rodziny i przyjaciół jest nie tylko przyjemna, ale i niezwykle łatwa.

Cały świat jest tak blisko
Firma LG, tworząc najnowsze rozwiązania technologiczne, zawsze szczególną uwagę przykłada do funkcjonalności oferowanych rozwiązań. Nie dziwi więc, że nowe telewizory Cinema Screen zapewniają nie tylko rozrywkę na najwyższym poziomie, ale potrafią znacznie więcej. Dzięki systemowi Smart TV możemy cieszyć się z ogromnej liczby dodatkowych funkcji. Już wkrótce za pomocą jednego ruchu pilotem Magic Remote, połączymy się ze znajomymi z innej części świata, dzięki wbudowanej usłudze Skype. Dzielenie się najnowszymi informacjami stanie się niezwykle proste, za sprawą Social Center, łączącego nasze konta z najpopularniejszych serwisów społecznościowych a ulubione gry i aplikacje znajdziemy w jednym miejscu za sprawą LG Apps. Jeśli natomiast zapragniemy powrócić do świata filmu, dzięki funkcji 3D World, uzyskamy dostęp do tysięcy najbardziej aktualnych tytułów. Wszystko to za sprawą jednego urządzenia. Nieograniczona możliwość rozrywki w najwyższej jakości jest dziś jest na wyciągnięcie ręki.

Kolekcja Cinema Screen 2012 składa się z modeli:
• Seria LM960V - 84/55/47" - Modele NANO FULL LED, TruMotion 400 Hz, Procesor dwurdzeniowy, Smart Share Plus , 4 sztuki okularów Cinema 3D, dodatkowo 2 sztuki okularów Dual Play Glasses
• Seria LM860V - 55/47" - Modele LED +, TruMotion 200 Hz, Procesor dwurdzeniowy Smart Share Plus, 4 sztuki okularów Cinema 3D, dodatkowo 2 sztuki okularów Dual Play Glasses
• Seria LM760S - 55/47/42" - Modele LED +, TruMotion 200 Hz, 4 sztuki okularów Cinema 3D, dodatkowo 2 sztuki okularów Dual Play Glasses
• Seria LM670S - 55/47/42" - Modele LED +, TruMotion 100 Hz
• Seria LM660S - 55/47/42/32" - Modele LED +, TruMotion 100 Hz


Najważniejsze funkcje: CINEMA 3D, Kontrola głebi 3D, Zoom dzwieku 3D, Micro Pixel Control, Resolution Upscaler Plus, Smart TV, obsługa pilota Magic, 3D Sound Zooming , Skype Ready, Dual Play, konwerter 3D, 4x HDMI 1.4 , Windows 7 Certified
Rozdzielczość: 1920x1080
Motion Clarity Index: od 400 do 1000
Typ okularów 3D: 4 sztuki okularów Cinema 3D
Obsługa WiFi: tak
USB: 2.0
Moc RMS: 10W+10W
Dźwięk: Virtual Surround

 

 

# # #

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment - elektronikę użytkową, Mobile Communications - rozwiązania mobilne, Home Appliance - sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions - klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1TM. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Dział Home Entertainment w LG Electronics

LG Electronics Home Entertainment jest z głównym światowym producentem telewizorów z płaskimi ekranami, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów dla konsumentów jak również dla biznesu oraz systemów zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Produkty LG obejmują telewizory ciekłokrystaliczne (LCD) i plazmowe, monitory LCD LED, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia audio, odtwarzacze wideo oraz panele plazmowe.

Firma koncentruje swoje działania na tworzeniu urządzeń z szeroką funkcjonalnością, lecz jednocześnie dba o stylowe wzornictwo i przekracza granice technologii, aby poprawiać jakość domowej rozrywki. Ponadto, jako lider w dziedzinie elektroniki, oferuje oznakowania cyfrowe, rozwiązania do wideokonferencji oraz oparte na sieci IP kamery do systemów zabezpieczeń.

 

źródło: LG Polska

Favola A Modo Mio – nowy ekspres ciśnieniowy Electrolux

Nowy, ciśnieniowy ekspres kapsułkowy Electrolux Favola A Modo Mio powstał w wyniku współpracy firm Lavazza i Electrolux. Urządzenie ma elegancki, skandynawski wygląd, a przygotowana kawa smakuje jak w prawdziwej włoskiej restauracji. Ekspresy Electrolux Favola A Modo Mio otrzymały nagrodę „Plus X Award 2011" w kategorii „Najlepszy Produkt Roku". Urządzenia zostały również wyróżnione za wysoką jakość, wzornictwo i łatwość obsługi. Od marca 2012 ekspresy Electrolux Favola A Modo Mio są dostępne na polskim rynku.

Kawa we włoskim stylu
Każdy zasługuje na pyszną, włoską kawę o poranku, która równie wyjątkowo smakuje w południe lub wieczorem. Tylko jak przygotować prawdziwe włoskie espresso bez wychodzenia z domu? Dzięki kapsułkowej technologii ekspresu A Modo Mio oraz unikalnej kawie Lavazza, oryginalny, włoski napój z pyszną pianką jest dostępny na wyciągnięcie ręki, a próżniowe zamknięcie kapsułki jest gwarancją świeżości i niepowtarzalnego aromatu przygotowywanej kawy. Osoby pijące kawę z mlekiem, np. latte lub cappuccino, również docenią nowe ekspresy ciśnieniowe Favola A Modo Mio. Dzięki nim można spieniać dowolny rodzaj mleka (tłuste, odłuszczone, skondensowane lub tworzące gęstą pianę specjalne mleko dla barystów). Wybór zależy od naszych upodobań smakowych. Mleko w proszku stosowane w niektórych systemach kapsułkowych dostępnych w Polsce, nie jest już jedynym rozwiązaniem dla smakoszy kaw mlecznych. Ekspres Electrolux Favola A Modo Mio działa szybko i jest łatwy w obsłudze. Zastosowanie kapsułek eliminuje potrzebę użycia kawy mielonej lub filtrów, co dodatkowo ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

115 lat doświadczenia w parzeniu kawy
Lavazza ma ponad 115 lat doświadczenia w parzeniu kawy. Firma jest światowym liderem w kategorii espresso. Co roku na świecie pije się ok. 14 miliardów filiżanek Lavazzy.
Od 21 lat Lavazza tworzy również kawy w kapsułkach. Dla ekspresów A Modo Mio Favola zostały starannie wybrane najlepsze gatunki kaw. Każda kapsułka zawiera optymalną ilość kawy, czyli 7,5 g. Woda pod ciśnieniem 15 bar o temperaturze 80°-95°C jest przepuszczana przez kapsułkę i wydobywa z niej aromatyczne, pyszne espresso. Lavazza oferuje szeroki wybór kapsułek odpowiadający zróżnicowanym gustom klientów. Na rynku dostępnych jest osiem rodzajów kaw w kapsułkach, od bardzo łagodnych Dolcemente po bardzo intensywne i mocne Divinamente. Dostępne są również kapsułki z kawą bezkofeinową.

Skandynawskie wzornictwo
„Skandynawskie wzornictwo polega na znalezieniu idealnej równowagi pomiędzy formą i funkcjonalnością, doznaniami estetycznymi i praktycznym zastosowaniem. Łatwo jednak zaburzyć tę harmonię." - mówi Henrik Otto, Electrolux Senior Vice President Global Design. „Podobnie jest z idealnym espresso, którego przygotowanie nie powinno trwać więcej niż 25-30 sekund. Trzeba również pamiętać o odpowiedniej ilości kawy. Jakiekolwiek odstępstwa od tych zasad spowodują, że przygotowywany napój nie będzie idealny. Nasza współpraca z firmą Lavazza i stworzenie ekspresu Favola jest odpowiedzią na poszukiwanie perfekcyjnego smaku espresso." - dodaje Henrik Otto.

Kompaktowe ekspresy do kawy Favola są dostępne w sześciu, eleganckich kolorach. Wszystkie modele są wyposażone w dyszę pary, dzięki której możemy przygotować kawę, którą lubimy najbardziej - espresso, cappuccino lub latte macchiato.

Ekspresy Electrolux Favola A Modo Mio otrzymały prestiżową, międzynarodową nagrodę Plus X Award 2011 w kategorii „Najlepszy Produkt Roku". Urządzenia zostały wyróżnione również za wysoką jakość, wzornictwo i łatwość obsługi. Od marca 2012, także polscy konsumenci mogą cieszyć się smakiem kawy w prawdziwie włoskim stylu.

 

 

źródło: Electrolux Polska

Samsung Aquatic: technologia, która dba o Twoje zdrowie

Samsung wprowadza do swojej oferty odkurzacz Aquatic SD9450, który dzięki wykorzystaniu naturalnych właściwości filtrujących wody doskonale radzi sobie nie tylko z kurzem, ale również z niebezpiecznymi dla zdrowia alergenami. Potwierdza to certyfikat Brytyjskiej Fundacji Przeciwdziałania Alergiom. Wyjątkowo skutecznej technologii towarzyszy niepowtarzalny i futurystyczny design urządzenia.

Odpowiedni odkurzacz sprawia, że dom staje się bezpiecznym i zdrowym miejscem dla rodziny. Samsung Aquatic SD9450 nie tylko pozwala zachować czystość podłóg i świeży wygląd dywanów, ale również pomaga zmniejszyć ilość roztoczy i bakterii w naszym otoczeniu. Odkurzacze Samsung charakteryzują się większą siłą ssania niż tradycyjne odkurzacze cyklonowe, co oznacza dodatkową ochronę przed szkodliwymi alergenami. Co równie ważne, przez cały czas użytkowania odkurzacze wodne zachowują swoją siłę ssącą, gdyż nie ma w ich przypadku możliwości zapchania się filtru lub worka.

Rozwiązanie Aqua Multi Chamber - pierwszy na świecie wielokomorowy system filtracji

System filtracji Aqua Multi Chamber umożliwia podglądanie procesu filtrowania zabrudzeń zebranych przez odkurzacz serii Aquatic SD94. Filtrowanie nie odbywa się od razu jak w tradycyjnych odkurzaczach, lecz wielostopniowo, co gwarantuje uzyskanie najlepszego efektu. Innowacyjny cyklon wodny Aqua Cyclone jest odpowiedzialny za pierwszy stopień filtracji. Dzięki wykorzystaniu powietrza oraz naturalnych właściwości filtrujących wody doskonale radzi sobie z każdym zanieczyszczeniem. Aqua Cyclone działa jak mocna trąba powietrzna i silny lej wodny, których siły uzupełniają się. Następnie można zaobserwować, jak zabrudzona woda opuszcza główną komorę i jest filtrowana przez 4 sąsiadujące komory aż do ponownego uzyskania czystej, przejrzystej i pozbawionej zanieczyszczeń wody.

Allergy Care+, czyli technologia, która dba o Twoje zdrowie

Główną zaletą odkurzacza Aquatic SD9450 jest jego przeciwalergiczne działanie. Domowy kurz jest siedliskiem wielu czynników alergicznych. Gromadzą się w nim roztocza, grzyby, pleśń, ludzkie włosy, sierść zwierząt, a nawet niepozorne pyłki kwiatowe. Samsung Aquatic SD9450, w odróżnieniu od odkurzaczy tradycyjnych, wyłapuje bez problemu zarówno grzyby, jak i pyłki, nie skupiając swojej pracy jedynie na usuwaniu kurzu. Podczas gdy tradycyjne urządzenia uwalniają w trakcie odkurzania do 35% mikroskopijnych cząsteczek kurzu, Aquatic SD9450 zatrzymuje ponad 98% z nich. Urządzenie nie wymaga wymiany worków i filtrów, dlatego jest bardziej higieniczne niż tradycyjny sprzęt. Po każdym odkurzaniu zbiornik można wyczyścić w prosty i szybki sposób poprzez wylanie zanieczyszczeń i przepłukanie komory czystą wodą, co zapobiega rozwojowi bakterii oraz drobnoustrojów. Odkurzacz Samsung Aquatic SD9450 został nagrodzony certyfikatem Seal of Approval przez Brytyjską Fundację Przeciwdziałania Alergiom (British Allergy Foundation) za zapobiegające alergiom działanie filtrujące grzyby i pyłki.

Stylowy i wyrafinowany

Odkurzacz Aquatic SD9450 ma niepowtarzalny i futurystyczny wygląd, a przejrzyste tworzywo sztuczne zastosowane w urządzeniu umożliwia podejrzenie całego procesu odbywającego się wewnątrz. Kompaktowa budowa nie tylko ułatwia sprzątanie, lecz także pozwala na łatwe schowanie odkurzacza w momencie, gdy nie jest on potrzebny.

 

 

źródło: Samsung Polska

Sony wprowadza pierwszą wodoodporną kamerę Handycam®

Zaawansowana kamera GW55VE odporna na wodę do głębokości 5 m*, pył** i upadek z wysokości 1,5 m***

 

  • Przetwornik obrazu Exmor RTM: rejestracja najwyższej jakości filmów Full HD 50p nawet przy słabym świetle
  • Obiektyw typu G z zoomem optycznym 10x (rozszerzony zoom 17x) o szerokim kącie 29,8 mm
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym" trybem: stabilniejsze ujęcia podczas filmowania w marszu i korzystaniu ze zbliżenia
  • Szczegółowe fotografie o rozdzielczości do 20,4 megapiksela
  • Inteligentna automatyka: dobór ustawień zapewniających za każdym razem znakomity rezultat
  • Ekran dotykowy Xtra Fine LCD 7,5 cm / 3"

 

 


Firma Sony wprowadza na rynek kamerę, która doskonale nada się do zabrania na basen, na plażę, na nurkowanie w masce czy na całodniową wycieczkę pieszą. Model Handycam® GW55VE jest bowiem wodoodporny do głębokości 5m.*, a także odporny na pył** i upadek z wysokości do 1,5 m***. Nowa wodoodporna kamera Sony zawiera wiele zaawansowanych rozwiązań technicznych, które w każdej sytuacji zapewniają czyste, stabilne filmy Full HD i wysokiej jakości zdjęcia.

Kamera Handycam® słusznie kojarzy się przede wszystkim z wysoką jakością obrazu. Jej przetwornik CMOS Exmor RTM umożliwia rejestrację pięknych, szczegółowych filmów i zdjęć o niskim poziomie szumów - nawet w słabym świetle, stanowiącym poważne wyzwanie dla innych kamer.

Kolejnym ważnym elementem jest wysokiej jakości obiektyw Sony typu G, który sprawdza się zarówno przy ujęciach szerokokątnych, jak i przy zbliżeniach. Funkcja rozszerzonego zoomu pozwala na zwiększenie 10-krotnego zoomu optycznego do maksymalnego poziomu 17x, a dzięki technologii By Pixel Super Resolution obraz w dalszym ciągu zachowuje bardzo wysoką rozdzielczość.

Dzięki stabilizatorowi Optical SteadyShot z „aktywnym" trybem, nagrany film będzie wyraźniejszy nawet przy filmowaniu w dużym zbliżeniu lub w ruchu.

Nowością w kamerach Handycam® jest inteligentny tryb panoramy, pozwalający na rejestrowanie scen o nadzwyczaj szerokim polu widzenia. Aby nagrać taką scenę, wystarczy wcisnąć spust migawki i przemieszczać kamerę płynnym ruchem. Zastosowanie technologii rozpoznawania twarzy i wykrywania ruchu gwarantuje naturalną reprodukcję poruszających się osób i obiektów.

Kolejną nowością w kamerach Handycam® jest funkcja samowyzwalacza do autoportretów, która umożliwia wykonywanie ostrych, prawidłowo skadrowanych zdjęć sobie i znajomym.

W razie wątpliwości, jakie ustawienia należy wybrać podczas filmowania w określonych warunkach, można skorzystać z inteligentnej automatyki (iAUTO). W tym trybie kamera rozpoznaje maksymalnie 99 rodzajów sceny i automatycznie dobiera ustawienia zapewniające najlepsze rezultaty. Kamera oferuje również specjalny tryb Pod wodą służący do podwodnego nagrywania filmów z bogatymi, naturalnymi kolorami.

Wodoodporna kamera Handycam® zawiera odbiornik GPS rejestrujący miejsce nagrania filmów i wykonania zdjęć i pozwalający sprawdzić na ekranie aktualną pozycję.

Nowa, wodoodporna kamera Handycam® GW55VE będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 r.

 

źródło: Sony Polska

 

Pierwsze Ultrabooki™ firmy Samsung w sprzedaży w Polsce

Na polskim rynku pojawiły się pierwsze ultrabooki Samsung - Seria 5 ULTRA. Nowe modele to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie styl i wygodę, szukając jednocześnie szybkiego i wydajnego urządzenia.

Główną zaletą nowych notebooków Samsung Serii 5 ULTRA, opracowanych na podstawie szczegółowych badań rynku i preferencji konsumentów, jest ich elegancki wygląd, smukła konstrukcja oraz wysoka mobilność. Dzięki niewielkim rozmiarom, lekkiej obudowie oraz wydłużonej pracy na baterii do ponad 6 godzin, ultrabooki doskonale sprawdzają się w podróży oraz pracy wymagającej częstej zmiany miejsca. Dodatkową ich zaletą jest szybkość reakcji - uruchamiają się już w 20 sekund, a w zaledwie 2 sekundy wybudzają ze stanu wstrzymania. Doskonałe osiągi nowych notebooków pozwalają również na dwukrotnie szybsze korzystanie z przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej, aplikacji i gier niż miało to miejsce w przypadku notebooków poprzedniej generacji.

Elegancja w niezwykle przenośnym wydaniu

Modele z serii Samsung Serii 5 ULTRA spełniają wszystkie wymagania stawiane ultrabookom przez potencjalnych użytkowników. Na ich korzyść przemawia lekka i cienka konstrukcja oraz niewielkie rozmiary, dzięki którym bez problemu mieszczą się w damskiej torebce lub niewielkim plecaku. Ultrabooki Samsung z pewnością przemówią też do miłośników eleganckiego wzornictwa inspirowanego modnym, minimalistycznym stylem.

Atrakcyjny design oraz szybkość i wydajność pracy to nie jedyne cechy notebooków Samsung Serii 5 ULTRA. Użytkownicy w równym stopniu docenią możliwość swobodnego korzystania z plików o dużych rozmiarach bez potrzeby noszenia przy sobie zewnętrznych nośników pamięci. Nowe notebooki Samsung Serii 5 ULTRA oferują dużo większą przestrzeń dyskową niż modele poprzedniej generacji, w przypadku modelu 14-calowego nawet do 1TB.

Dzięki wydłużonej żywotności baterii aż do 6,5 godziny, ultrabooki firmy Samsung odznaczają się wysokim komfortem użytkowania w ruchu. Co ciekawe, notebooki Samsung Serii 5 ULTRA mają jednocześnie zapewniony pięciokrotnie dłuższy okres sprawności akumulatora. Zastosowana w nich technologia Samsung Battery Life Plus zapobiega pogorszeniu parametrów akumulatora i sprawia, że zachowuje on 80% oryginalnej pojemności w cyklu życia obejmującym maksymalnie 1500 cykli ładowania przez okres 3 lat.

Miłośników podróżowania z pewnością zadowoli możliwość korzystania z notebooków w każdym miejscu i czasie, bez względu na lokalizację czy oświetlenie. Wygodę tę zapewnia zastosowany w Samsung Serii 5 ULTRA antyodblaskowy ekran oraz zaawansowane matryce LCD HD LED SuperBright o jasności 300nit, wzbogacone technologią Image Enhancer.

ULTRA w dwóch wersjach

Niewielkie rozmiary i lekkość konstrukcji to kluczowe cechy modelu Samsung Serii 5 ULTRA 13,3", który ma zaledwie 14,9~17,6mm grubości i waży 1,47kg. Nie oznacza to jednak kompromisów w wyposażeniu - notebook oferuje procesor Intel® CoreTM i5, do 8GB pamięci RAM, do 500GB miejsca na dysku twardym oraz 16GB iSSD z systemem ExpressCacheTM. Klienci mogą również wybrać dyski 128GB SSD lub 256GB SSD jako preferowany nośnik danych. Co ciekawe, model 13,3-calowy zapewnia też wiele sposobów łączności z innymi urządzeniami: złącze HDMI oraz jedno złącze USB 3.0, dwa złącza USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet oraz kamerę internetową.

Model 14" wyposażono z kolei w procesor Intel® CoreTM i5, do 8GB pamięci RAM oraz 16GB iSSD z systemem ExpressCacheTM, gwarantujące świetne osiągi. Model Series 5 ULTRA 14" oferuje również w dysk o maksymalnej pojemności 1TB oraz kartę graficzną AMD RadeonTM HD7550M 1GB. Wygodę użytkowania i wszechstronność komputera zwiększa zintegrowany napęd optyczny. Ponadto, model 14-calowy wyposażono w złącze HDMI, VGA, dwa złącza USB 3.0, jedno złącze USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, gniazdo Ethernet oraz kamerę internetową. Całość zamknięto w obudowie o grubości 20,9mm i wadze 1,84kg.

Sugerowane ceny producenta w Polsce to: 3499 zł za model 13-calowy i 3899 zł za 14-calowy.

 

 

źródło: Samsung Polska

 

Głośnik sufitowy Bosch LC4 o szerokim kącie promieniowania ustanawia nowe standardy

• Większy kąt zasięgu oraz szeroki zakres przenoszonych częstotliwości dzięki innowacyjnej technice akustycznej
• Wymagana mniejsza niż zazwyczaj przestrzeń instalacyjna dla montażu modeli 6W, 12W i 24 W
• Opcjonalna osłona akustyczna Back Box lub osłona przeciwpożarowa


Nowa seria głośników sufitowych LC4 firmy Bosch wyróżnia się wyjątkowo dużym kątem zasięgu, który znacznie rozszerza możliwości dystrybucji dźwięku. Umożliwia to stosowanie mniejszej liczby głośników w pomieszczeniu, co pozwala wyraźnie obniżyć koszty zakupu oraz instalacji produktów. Nowa seria powstała w oparciu o innowacyjną technikę akustyczną, która umożliwia uzyskanie dużego kąta zasięgu bez wpływu na estetykę głośnika. Także w przypadku klasycznych niskich lub podwieszanych sufitów głośnik sufitowy LC4 gwarantuje równomierną i stałą dystrybucję dźwięku w całym zakresie częstotliwości, a przez to najwyższą jakość odtwarzania muzyki i mowy.

Kompaktowe wymiary i lekka konstrukcja sprawiają, że głośniki doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o ograniczonych możliwościach montażowych, np. w hotelach, biurowcach lub na statkach wycieczkowych z podwieszanymi sufitami. Dzięki dyskretnemu wzornictwu głośniki doskonale harmonizują z wystrojem każdego pomieszczenia. Przednia kratka głośnika jest zdejmowana i można ją pomalować w kolorze sufitu, przez co instalacja jeszcze mniej rzuca się w oczy.

Głośnik sufitowy LC4 jest wyposażony w zaciski śrubowe, które ułatwiają montaż produktu. Seria głośników sufitowych LC4 oferuje do wyboru produkty o mocy znamionowej 6W, 12W lub 24 W przy napięciu 100V lub 70 V. W przypadku każdego typu głośnika użytkownik może wykorzystywać pełen zakres mocy, połowę, jedną czwartą lub jedną ósmą zakresu. Przednia kratka ma taki sam wymiar we wszystkich wariantach mocy - dzięki temu podczas montażu można korzystać z takich samych akcesoriów, np. opcjonalnej osłony akustycznej Back Box lub osłony przeciwpożarowej.

Wszystkie głośniki sufitowe LC4 mają z tyłu specjalny uchwyt do montażu osłony akustycznej wykonanej z ABS (Back Box). Osłona akustyczna zapobiega rozpraszaniu się dźwięku w niepożądanym kierunku, np. w stronę stropu, a także chroni głośnik przed pyłem i zanieczyszczeniami opadającymi z niewykończonego sufitu oraz przed insektami. Osłona przeciwpożarowa jest wykonana z metalu i posiada podwójny przepust kablowy, który umożliwia okablowanie przelotowe, zamocowanie opcjonalnej stalowej linki bezpieczeństwa (Safety) i łatwe zabezpieczenie przewodu przyłączeniowego.

Nowa seria głośników znajduje się obecnie w fazie certyfikacji produktu budowlanego, aby mogła zostać włączona do oferty głośników Bosch spełniających wymogi normy EN54-24 i przeznaczonych do dźwiękowych systemów ostrzegawczych. Podobnie jak inne głośniki sufitowe z certyfikatem EN54-24, także nowy głośnik sufitowy LC4 jest wyposażony w ceramiczny zespół zacisków (BS5839:8) i przewiduje możliwość zastosowania opcjonalnej płytki sterującej nadzorem linii głośnikowej.

 

 

###


Bosch Security Systems oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia. W skład oferty wchodzą systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, alarmowe, sygnalizacji pożarowej, nagłośnieniowe, kongresowe oraz tłumaczeń symultanicznych. Systemy Bosch stanowią doskonałe rozwiązanie w wielu zastosowaniach, zarówno w instytucjach rządowych, obiektach użyteczności publicznej, jak również budynkach komercyjnych, szkołach i domach. Liczne nagrody branżowe, certyfikaty jakości oraz różnorodna lista obiektów referencyjnych m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, PGE Arena w Gdańsku czy Polska Prezydencja, potwierdzają bogate doświadczenie i sukcesy na rynku systemów zabezpieczeń. Jeśli wymagasz rozwiązań, na których możesz polegać, wybierz Boscha.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników, odnotowały w 2011 obrót w wysokości 51,4 mld euro (dane szacunkowe). Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ponad 4 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch-press.com, www.bosch.pl

 

ASUS PadFone i nowa linia tabletów Transformer Pad

ASUS PadFone to wyjątkowy smartfon z ekranem Super AMOLED qHD o przekatnej 4,3", dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 i wysokiej jakości aparatem cyfrowym 8MP wyposażonym w procesor obrazu Fuji. Wyróżnia się eleganckim designem i działa optymalnie z systemem operacyjnym Android 4.0 firmy Google. Po umieszczeniu w stacji dokującej PadFone Station staje się tabletem o przekątnej 10,1" z 5-krotnie większą pojemnością baterii. PadFone oferuje ogromną wszechstronność dzięki opracowanej przez firmę ASUS technologii Dynamic Display, która umożliwia płynne przełączanie pomiędzy wyświetlaczami PadFone i PadFone Station. Oprócz tego, PadFone Station pozwala na podłączenie opcjonalnej klawiatury, która zmienia PadFone w przenośny komputer. Do PadFone można również dołączyć zestaw PadFone - rysik, który może również pełnić funkcję słuchawek łączących się z urządzeniem za pomocą standardu Bluetooth.


Firma ASUS zaprezentowała również nową linię tabletów ASUS Transformer Pad. Trzy różne modele mają wyjść naprzeciw różnym potrzebom konsumentów mediów mobilnych. Na linię produktów ASUS Transformer Pad składać się będą serie ASUS Transformer Pad Prime, ASUS Transformer Pad Infinity oraz ASUS Transformer Pad 300.


Urządzenia z serii Transformer Pad Infinity powstały z myślą o rozrywce w jakości HD - posiadają ekran 1920x1200 Full HD Super IPS+ oraz technologię ASUS SonicMaster. Seria Transformer Pad 300 świetnie nadaje się do mobilnego surfowania po sieci i grania dzięki czterordzeniowemu procesorowi NVIDIA® Tegra® 3 i ekranowi 1280x800 IPS o przekątnej 10,1".

 

źródło: ASUS Polska

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »

2016 (7)

2015 (13)

2014 (53)

2013 (188)

2012 (300)

2011 (351)